Стойчо Младенов няма да пипа състава на ЦСКА за реванша с Осиек идния четвъртък, пише "Тема Спорт".

Двубоят от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите е от 22:15 часа на стадион "Градски върт" в едноименния град.

Екзекутора на Ливърпул е останал изключително доволен от представянето на всички свои полеви футболисти в първия мач срещу хърватите, спечелен с 4:2, и не смята да прави промени в стартовите 11. Изключително рядко в последните години се случва червените да излязат с един и същи състав в два поредни мача.

ЦСКА вкара 4 гола в един европейски мач за 12-и път в историята

Два от тях са с треньор Стойчо Младенов

Този път това ще стане. Освен доброто представяне на всички футболисти в четвъртък, контузиите в тима и лошата физическа подготовка на част от играчите също не дават много възможности за вариации на Младенов.

Йоан Бай е поредният с травма, след като получи разтежение на загрявката преди двубоя с Осиек. След срещата Младенов заяви, че очаква французинът да отсъства около 3 седмици. Днес ще има повече яснота за травмата на крилото, като има шансове да се завърне в игра по-скоро от анонсираното.

За радост на Екзекутора нидерландецът Мено Кох вече е напълно готов за игра. Той обаче ще остане резерва и в Хърватска за сметка на все по-добре сработващите се Матей и Антов.

ЦСКА стана третият отбор, който вкара 4 гола на Осиек в Европа

Вижте кои са другите два

Вчера играчите на ЦСКА са получили почивен ден за пръв път след завръщането на Стойчо Младенов начело на тима. Днес от 19:00 часа те подновяват занимания на тренировъчната база в Панчарево, където ще се готвят до вторник. В сряда сутринта тимът лети за Хърватия.

Добрата новина е, че, ако се вярва на историята, то армейците направиха много сериозна крачка към плейофа за влизане в групите на надпреварата. В 65-годишната история на червените в евротурнирите те 3 пъти са побеждавали с два гола разлика в първия мач, когато са били домакини. И трите пъти са излизали крайни победители.

За последен път това се случва през есента на 1988 година, когато на стадион "Българска армия" в осминафиналната фаза на КНК ЦСКА приема гръцкия гранд Панатинайкос. Воденият от Димитър Пенев тим побеждава с 2:0, а головете бележат Христо Стоичков и Любослав Пенев от дузпа. На реванша червените печелят с 1:0 след нов точен удар от бялата точка на Ел Голеадор. В следващия кръг е отстранен холандският Рода, за да се стигне до полуфиналните мачове срещу Барселона.

Любопитното е, че и в предишните два случая, когато армейците побеждават в първия мач като домакини с два гола разлика, те не само продължават напред, а и се класират сред най-добрите четири.

За първи път това се случва през сезон 1966/1967. На 28 септември 1966-а ЦСКА надиграва с 3:1 друг гръцки гранд - Олимпиакос. Армейците стигат до обрат през второто полувреме с голове на Димитър Пенев, Иван Василев и Никола Цанев. На реванша воденият от Стоян Орманджиев тим губи с 0:1, но продължава напред, като последователно са отстранени още шампионите на Полша и Северна Ирландия - Гурник и Линфийлд, за да се стигне до епичните полуфинални битки с Интер Милано.

Сезон 1981/1982 е един от най-великите в историята на ЦСКА. В първия кръг на турнира на шампионите е отстранен испанският първенец Реал Сосиедад и следва сблъсък с Гленторан. Възпитаниците на Аспарух Никодимов, сред които е и настоящият треньор на червените Стойчо Младенов, печелят първата среща с 2:0 с голове на Альоша Димитров и Ради Здравков. Тази преднина явно успокоява армейците, които губят ответния мач със същия резултат и се стига до продължения, в които в 115-ата минута ново попадение на Альоша Димитров праща ЦСКА в следващата фаза, за да бъде детрониран действащият европейски шампион Ливърпул.

В Хърватия: Филм на ужасите за Осиек, задачата срещу ЦСКА е почти невъзможна