Носителят на Купата на България – ЦСКА започна с фаулстарт своите летни контроли. Клубът на Гриша Ганчев отстъпи изненадващо на плевенския Спартак с 0:1. Проверката се игра на стадион „Георги Бенковски“ в Тетевен пред сериозен брой „червени“ фенове. Единственото попадение в мача падна след 57 минути футбол, когато юношата на ЦСКА – Григор Долапчиев наказа родния си клуб след изстрел с глава.

Селекцията на Христо Янев трудно стигаше до голови положения, като влияние оказаха и многото нови играчи в лагера на столичани. С представянето си се понравиха Густаво Кулма и Кирил Десподов. Последният дори имаше шанс да отбележи, ала изстрелът му от малък ъгъл срещна страничната греда.

Срещата започна със сериозно надмощие от страна на „червените“. Обновената селекция на Христо Янев обаче така и не стигаше до чисто голово положение. Първото по-интересно положение бе регистрирано в 18-ата минута, когато Боби Галчев пробва своя специалитет – пряк свободен удар. Изстрелът му обаче попадна точно в прегръдката на стража Димитър Пантев.

Логичното бе на път да се случи в 37-ата минута, когато сантиметри разделиха Преслав Йорданов от попадение. Таранът не успя да засече хубаво центриране на свой съотборник.

Като цяло, контролата изобилстваше от груби единоборства. Всяко влизане се приемаше "на нож" от многобройните привърженици на ЦСКА, които засипваха с цветущи псувни футболистите на Спартак.

Втората част можеше да започне по отличен начин за „червените“. Отбраната на съперника проспа едно подаване към непокрития Кирил Десподов. Бившият нападател на Литекс обаче удари гредата след изстрел от много малък ъгъл.

И когато футболистите на Христо Янев имаха сериозно териториално превъзходство, Спартак успя да открие резултата. Това стори Григор Долапчиев, който в 55-ата минута засече с глава центриране отдясно и изпрати топката в мрежата на Китанов. Шокът можеше да бъде още по-голям, ако 10 минути по-късно, Гришо не бе пропилял едно чисто положение от няколко метра.

Играта на ЦСКА се раздвижи доста след включването на Густаво Кулма. Колумбиецът отправи изстрел с глава, който бе отразен по фантастичен начин от вратаря на Спартак. Преди това късмета си от далечна дистанция изпробва и друг новак – Иван Минчев.

До края „армейците“ така и не намериха път към вратата на плевенчани и заслужено загубиха днешната проверка.

ЦСКА - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 0:1

0:1 Долапчиев (55')

СТАДИОН: "Георги Бенковски", гр. Тетевен

ЦСКА: Анатолий Господинов (в), Лазар Марин, Божидар Чорбаджийски, Стойчо Атанасов, Красимир Станоев, Диого Виана, Борис Галчев (к), Преслав Йорданов, Арсенио Нунеш, Самир Аясс, Кристиян Малинов.

Резерви: Георги Китанов (в), Йордан Йорданов, Петър Витанов, Александър Георгиев, Кирил Десподов, Станислав Маламов, Иван Минчев, Васил Попов, Александър Дюлгеров, Ангел Грънчов, Густаво Кулма, Георги Минчев.

СПАРТАК (ПЛ): 1.Димитър Пантев, 33.Мартин Митев, 17.Иво Иванов, 5.Цветелин Радев, 3.Емил Виячки, 13.Жюлиен Бенков, 15.Тихомир Тодоров, 9.Стефан Христов, 45.Григор Долапчиев, 20.Преслав Антонов, 7.Кирил Вълов

Резерви: 94.Злати Златев, 14.Стефан В. Христов, 30.Спас Спасов, 2.Теодор Коларов, 6.Кристиян Иванов, 4.Тодор Тодоров, Димитър Димитров, Мартин Бакалов, Александър Александров

РАЗВОЙ НА СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

90' - КРАЙ НА МАЧА!

80'- Футболистите на Спартак поискаха дузпа, но броженията им не бяха уважени от рефера Никола Попов.

69' - Резервата Густаво Кулма е доста активен след появата си на терена. Колумбиецът отправи изстрел с глава, който бе отразен по фантастичен начин от вратаря на Спартак.

62'- Силен удар на Иван Минчев, който мина над горната греда на съперника

57'- ГООЛ ЗА СПАРТАК! Плевенчани удариха своя съперник с първата си по-качествена атака за мача. Защитата на ЦСКА не се ориентира при едно центриране, след което грешката им бе наказана от Григор Долапчиев. "Червеният" юноша бе точен с глава!

54'-ГРЕДА НА ДЕСПОДОВ! Отбраната на Спартак не се намеси никак добре и топката стигна до Десподов, който от малък ъгъл уцели страничната греда.

46'-ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45'-КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41'- Контролната среща изобилства от груби единоборства. Всяко влизане се приема "на нож" от привържениците на ЦСКА, които засипват с цветущи псувни футболистите на Спартак.

37'-ЙОРДАНОВ! Нападателят на ЦСКА закъсня с части от секундата и не можа да засече в мрежата едно отлично центриране на Виана!

34' - Спартак атакува! Григор Долапчиев отправи изстрел с глава, който обаче не затрудни по никакъв начин Господинов

27'- Сериозен брой "червени" фенове подкрепя тима на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен.

20'- "Армейците" за първи път излизат с новите си екипи, които са на немския концерн "Адидас".

18'- Изстрел от пряк свободен удар на Боби Галчев, който попада в ръцете на Пантев.

15'-Отборът на ЦСКА има сериозно надмощие, но до този момент не може да преодолее стабилния Димитър Пантев.

1' - НАЧАЛО НА МАЧА!