ЦСКА и Спарта (Прага) изиграха зрелищен мач, с няколко обрата, който в крайна сметка беше спечелен от чешкия гранд с 3:2.

До един момент двубоят приличаше на предишния на "червените" - срещу Виктория (Пилзен), победен с 2:1, също след обрат.

До момента в контролите в Марбея, където отборът е на лагер, ЦСКА регистрира две загуби (от Академия Пушкаш и Спарта), две победи (срещу Пилзен и Шанхай Шенхуа) и едно равенство (с Бохум).

Двубоят започна с по-добра игра от страна на чешкия отбор, който още в 5-ата минута бе близо до попадение, но топката срещна страничната греда при изпълнение на диагонален удар от линията на наказателното поле.

ГЛЕДАХТЕ: ЦСКА - Спарта (Прага) 2:3

Вижте развоя на мача по минути

Малко след това чехите поведоха!

Дрхал получи топката пред вратарското поле и с елегантен удар преодоля Черниаускас - 1:0!

Футболистите на Нестор ел Маестро отговориха почти светкавично!

Али Соу бе повален в наказателното поле, поради което главният съдия, в случая жена, отсъди дузпа, реализирана от Тиаго Родригес за 1:1!

Последваха минути, в които играта преминаваше предимно в центъра на терена, но малко преди края на първото полувреме ЦСКА стигна до пълен обрат!

Неумела намеса на вратаря на чехите, позволи на Жоржиньо с удар извън наказателното поле да вкара за 2:1 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивката.

Снимка 403782

Източник: Официален сайт на ЦСКА

Началото на второто полувреме започна с опасна атака по десния фланг на играчите на Спарта, но прострелно центриране бе пресечено от Витаутас Черниаускас.

В 65-ата минута ЦСКА можеше да голяма степен да убие интригата в мача, но Жоржиньо пропусна от чисто положение да покачи на 3:1 за "червените".

Минути след това чехите получиха право да изпълнят дузпа, реализирана без проблем от Канга - 2:2!

ЦСКА допусна крайния обрат десетина минути преди края му заради много груба грешка на Кристиян Малинов.

Националът изгуби топка пред наказателното поле на съперника по крайно елементарен начин, последва контраатака, която завърши с попадение, дошло след фронтален удар от наказателното поле - 3:2!

Стойчо Младенов: На два пъти водих разговори за завръщане в ЦСКА