Тиаго Родригес е сред лидерите на ЦСКА, един от най-важните футболисти на отбора. Португалецът се превърна във важна част за 31-кратния шампион на България и вече има 136 мача с червения екип. Лидер по срещи за ЦСКА от чужденците продължава да бъде сенегалският защитник Ибрахима Гай със 160.

Тиаго е халф, но вече се нареди на второ място сред чужденците на "армейците" с най-много голове. Той реализира 32 гола до момента и така изпревари Фернандо Каранга, който е с 31. Номер 1 е Али Соу - 45 попадения в 100 мача.

Родригес е футболистът за големите мачове. Това беше доказано и през този сезон. Именно Тиаго вкара два гола за големия успех с 3:1 над Базел в Швейцария, който прати ЦСКА в групите на Лига Европа. Там португалецът бе точен веднъж и при 3:1 срещу Рома на стадион "Васил Левски". Футболистът вкара най-много пъти на Берое - 6. Втората му "любима жертва" е Локомотив (Пловдив) - 4 гола, а третата е Левски - 3 попадения срещу "сините". Всичко това показва, че "снайперистът" на ЦСКА от втора позиция е с ключова роля на "Армията". Нищо чудно да надмине Гай и да стане чужденецът с най-много мачове за "червените".

Снимка 484523

Тиаго Родригес кара четвъртия си сезон в ЦСКА. В предните 3 той винаги вкарваше по 9 гола на кампания. Може да подобри и това си постижение, защото на паузата през сезон 2020/2021 е с 5 попадения. За първенство головете му са 27, а в Лига Европа са 5. Тиаго все още чака първия си гол в турнира за Купата на България.

Четири пъти халфът реализира два гола в един мач. Освен срещу Базел и Левски, направи го срещу Берое и Ботев (Враца), показва статистика на ТОПСПОРТ.

Любопитен е фактът, че ЦСКА има само една загуба, когато Тиаго е записвал името си сред голмайсторите. И тя е през този сезон - 1:2 срещу Локомотив в Пловдив. Равенствата при такава ситуация са 4 - отново срещу Локо, срещу Левски, Берое и Етър. Победите на отбора са 23, когато голмайстор е бил португалецът.

Няма изгледи ЦСКА да се раздели с лидера си през този сезон. Очаква се Тиаго и Амос Юга да са важна част в средата на терена по пътя към така жадуваната от всички на "Армията" титла на България №32.