ЦСКА U18 отстъпи с 2:6 на Септември във финала за Купата на БФС. Мачът се проведе на стадион "Славия" в столичния квартал "Овча купел".

Първото полувреме започна много добре за "червените", които откриха резултата още в самото начало на срещата с попадение на Марк-Емилио Папазов, дошло след прекрасно подаване от дълбочина на Мартин Смоленски. Малко след това главният съдия Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа в полза на Септември, която бе спасена с вещина от стража на червените Ивайло Илиев. Последва много силна игра от страна на Септември, който успя да реализира цели три гола до почивката.

През втората част Септември покачи преднината си на 4:1. Веднага след това Александър Бучков върна едно попадение и даде надежда за обрат на ЦСКА. До края на срещата обаче символичните домакини реализираха още два гола, вторият от които от дузпа и така срещата приключи при резултат 6:2 в полза на Септември.

По този начин момчетата на старши треньора Добромир Митов се окичиха със сребърните медали в турнира за Купата на БФС, а съставът на Септември ще участва в Младежката Шампионска лига през есента.