Септември (София) спечели купата на Българския футболен съюз при юношите до 16 години с драматична победа 4:3 след изпълнение на дузпи срещу ЦСКА. В редовното време на стадион "Локомотив" в София двата отбора направиха равенство 0:0.

В герой се превърна вратарят Александър Андреев, спасил ударите от бялата точка на Илиян Димитров и Димитър Петров от "червените".

Между двата пропуска Даниел Матеров беше точен в полза на шампионите.

Началото на срещата беше равностойно. В 21-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Септември при което, най-съобразителен се оказа Илиян Димитров, който засече свалена с глава топка от Кожухаров, но стражът на Септември се справи и сигурно улови кълбото.

Второто полувреме започна с надмощие на "червените" и в 55-ата минута Христослав Ячев проби отдясно, нахлу в наказателното поле и стреля остро, но вратарят отново изби.

До края на редовното време мачът беше равностоен и оспорван, като и двата тима се опитваха да създават напрежение пред вратите, но чистите голови положения липсваха, акцентира БТА.