Юношата на ЦСКА Валентин Антов вече има точно 90 официални мача за отбора. Юбилеен такъв се оказа този срещу Лиепая в Латвия, спечелен от "армейците" с дузпи. Така централният защитник е на само 10 срещи от "клуб 100", въпреки че е само на 20 години.

Вальо е в школата на ЦСКА от 2008-а година. На 19 август 2015-а дебютира за първия състав - в мач за купата на България срещу София 2010. Така той стана най-младият футболист на ЦСКА с дебют - на 14 години и 286 дни. В същия мач получи и капитанската лента за 26 минути, което го направи и най-младият капитан на 31-кратния шампион.

Снимка 507530

Антов е носител на Купата на България с отбора през 2016-а и 2021-ва година.

Дебют в Първа лига направи на 14 април 2018-а срещу Верея. Дебютира за ЦСКА в европейските турнири на 12 юли 2018-а при победата над Рига (Латвия) с 1:0.

Беше избран за най-прогресиращ млад играч в България за 2018-а година.

Дебютен гол за ЦСКА отбеляза на 12 юли 2020-а при победата с 5:0 над Берое.

След победата над Рома с 3:1 на 10 декември 2020-а беше избран в отбора на кръга на Лига Европа на френското списание "Франс Футбол".

На 19 януари 2021-а спечели приза за най-добър защитник в българското първенство за 2020-а и зае второ място в анкетата футболист на годината за 2020-а.

Снимка 493658

На 1 февруари беше даден под наем на Болоня (Италия). Дебютира за тима на 3 март 2021-а при загубата с 0:1 от Каляри. Записва общо 4 мача през сезона. В края на юни 2021-а се завърна в ЦСКА.

Валентин Антов записа 7042 минути в тези 90 мача. Вкара общо 3 гола, получи 19 жълти картона и нито един път не беше изгонен от терена. Само един футболист от сегашния състав е с повече мачове - Жеферсон, който има 92.