Напористият Спас Делев, или Руни от село Ключ и бразилският адаш на Мишел Платини  подпечатаха евровизите на ЦСКА с два гола за 2:0 срещу Берое. С 57 точки, три кръга преди края на шампионата, "армейците" вече са недостижими пред четвъртия Локо (Сф), който има 46 точки.

Освен столичните "железничари", още Локо (Пд), Черно море и Берое, въпреки грешките в този кръг, продължават да имат шанс за четвъртата позиция. И четирите отбора ще стискат палци за ЦСКА на финала за Купата на България. Защото при победа на "белите", тимът от "Овча Купел" ще  пребори  четирите отбора за последната квота в квалификациите за Лига Европа.

От дълго време ЦСКА не е бил толкова убедителен в Стара Загора срещу отбора на Илиан Илиев. Заслугата, както и за победата срещу старозагорци през есента в София, е отново на Милен Радуканов.

През първото полувреме на мача в Стара Загора  "армейците" с преса, пасове с едно докосване, кинжални контри и проява на колективно чувство пред гола, не оставиха шанс на домакините.

През второто полувреме "червените" заиграха по-пестеливо, но не допуснаха опасни ситуации пред вратата на Караджов. Почеркът на Милен Радуканов в гостуващите двубои се запази. Взимане на страха на съперника с ранни голове и после разиграване. Без да звучи максималистично, в България би било възможно ЦСКА да не намалява темпото до трети гол, за да бъде съвсем сигурен в победата. Вярно е, че топката е кръгла, и дори при три чисти попадения нещата не бива да се смятат за сигурни.

При корави отбори като Берое един гол означава, както казват коментаторите на английското първенство, "връщане в мача" за съперника. Тогава, "червените" щяха да се подложат сами на натиск от страна на Берое. И можеха да изпуснат трите точки при условие, че изцяло диктуваха развоя на срещата.