ЦСКА печели последната си към момента Суперкупа на България през лятото на 2011-а година. Тогава "армейците", водени от младия специалист Милен Радуканов, се налагат над шампиона Литекс с 3:1 в Бургас. Ловчанлии пък са с треньор Любослав Пенев, който на 17 юли ще се опита да вдигне Суперкупата начело на любимия си ЦСКА. През 2011-а част от състава на "оранжевите" са двама бъдещи капитани на 31-кратните шампиони - Николай Бодуров и Петър Занев.

На "Лазур" двата отбора се изправят един срещу друг за втори път в спор за въпросния трофей, след като през 2008-а година ЦСКА вече е победил Литекс с 1:0.

Сега успехът отново е за "червените", и то по категоричен начин - 3:1! Литекс повежда бързо, още в 6-ата минута бразилецът Селио Кодо дава аванс на символичните домакини. Но той трае точно 10 минути, когато Спас Делев изравнява. В 48-ата Янис Зику прави 2:1 за ЦСКА от дузпа, а 2 минути по-късно червен картон получава появилият се като резерва Том. Така мисията на ловчанлии започва да изглежда невъзможна. Третият гол за ЦСКА пада бързо - в 58-ата минута. Негов автор отново е бързакът от село Ключ - Спас Делев.

Така "армейците" печелят четвърта Суперкупа и изпреварват вечния си съперник Левски, който и до момента е с 3. За Литекс това е пети изгубен финал от 6 опита - те печелят отличието само през 2010-а година след победа над Берое.