Пирин (Благоевград) и ЦСКА не успяха да се победят в контрола. Двата отбора направи 0:0 на стадион "Христо Ботев" в югозападния град.

Срещата премина под натиска на "червените", като Али Соу се отличи с греда, но до попадение така и не се стигна.

"Орлетата" показаха стабилна игра, а в разширения им състав имаше шестима играчи, преминали през "Българска армия".

Това е пети мач на ЦСКА, в който "червените" не допускат гол. Днешното реми пък е второ нулево за "армейците" от началото на подготовката, които постигнаха и три победи.

Срещата започна с натиск на ЦСКА.

Снимка 516287

Източник: CSKA.bg

В първите минути, Тиаго опита опасен удар, но вратарят на домакините се намеси. В 21-ата минута, Пеняранда опита много хубав, плътен удар от границите на наказателното поле, но топката мина на сантиметри покрай вратата на "орлетата".

ТОПСПОРТ разбра причината за липсата на Юнус Санкаре
Обновена

Вижте каква е тя

В 35-ата минута се стигна до едно от най-чистите положения в мача. Петър Занев изведе по лявото крило Георги Йомов, който от малък ъгъл стреля, но топката мина много близо до гредата. Минута по-късно последва много хубав удар на Валентин Анров, но Димитър Шейтанов се отличи с чудесно спасяване.

Последва изпълнение на ъглов удар, а Али Соу стреля много добре с глава. Стражът изби топката, тя рикошира в гредата и защитник на Пирин изчисти в нов ъглов удар.

Снимка 516286

В началото на второто полувреме, рожденикът Тиаго и игралият отлично в мача Пеняранда опитаха опасни удари, но влезлият през втората част Петър Петров се намеси.

В 57-ата минута, Георги Йомов опита два последователни удара, но без успех.

Пирин (Благоевград) - ЦСКА, на живо

Контролата е от 13:30 часа

30 минути преди края на мача в игра се появи каращият проби Бисмарк Чарлс. В 68-ата минута, Златинов изскочи сам срещу Евтимов, но стражът на гостите улови кълбото.

В сами край на мача, Греъм Кери изпълни фаул, а ударът му бе доста силен и плътен, топката рикошира, но в крайна сметка попадна в ръцете на стража на домакините.

Така двата отбора завършиха 0:0. В следващата си контрола, "червените" приемат Ботев (Враца) във вторник от 15:30 часа.