Главният селекционер на ЦСКА призна, че официалното обявяване на сделката по продажбата на ПФК ЦСКА АД на индийския бизнесмен Прамод Митал ще бъде утре. "В момента се работи по всичко, което се изисква, за да бъдат нещата по сделката както трябва. Условията в ЦСКА и досега бяха добри, надявам се занапред да станат още по-добри", каза още треньор номер 1 на България за 20-и век.
Тази сутрин пък всички футболисти на "армейците" подписаха декларации, че Васил Божков няма задължения към тях в сградата на "НОВЕ Холдинг" тази сутрин. Новината бе потвърдена и от няколко от играчите на "армейците" пред Топспорт.бг, които споделиха, че старите им договори остават в сила и при същите условия, които са били заложени и при старото ръководство на клуба. На срещата присъстваха и представител на новия собственик Митал, както и нотариус.
"Поводът за посещението ни на офиса на "НОВЕ Холдинг" е да подпишем декларации, че клубът не ни дължи средства към този момент. Бъдещето на клуба не е дискутирано", каза пред медиите старши треньорът на "армейците" Пламен Марков, но отказа да коментира информацията, че вече се е срещал с индиеца Митал.
"Не желая да коментирам с кого съм се виждал", каза бившият селекционера на националния отбор.
Както е известно, индийският бизнесмен закупи клуба от Васил Божков, като прехвърлянето на контролния пакет акции е станало вчера в Лондон, което бе потвърдено за Топспорт.бг от два независими един от друг източника.
В същото време пък председателят на Надзорния съвет на 30-кратните шампиони Стефан Орманджиев е събрал нещата от офиса си на стадион "Българска армия" и си е тръгна, съобщи радио "Гонг". По този начин бившият международен рефер негласно потвърди, че няма да остане в клуба след смяната на собствеността. Заместник на Орманджиев ще бъде бившият вицепремиер Александър Томов, който е много близък до Митал.
Пламен Марков твърдо остава в ЦСКА поне до 30 юни 2007 година. Очаква се в спортно-техническото ръководство на "армейците" да влезе Стойчо Младенов.
След смяната на властта на "Армията" в клуба ще бъде назначен спортно-технически директор. Този пост най-вероятно ще бъде заеман от легендата Димитър Пенев, който сега отговаря за селекцията на "червените". Близки до новия собственик споделиха, че в ЦСКА най-вероятно ще дойде и Христо Бонев.
ALEX_D_GREAT
на 04.12.2006 в 13:29:23 #142Защо ги е страх лефскарите ? защото знаят какво е бъдещето! а именно: http://www.cska.net/gallery/displayimage.php?album=2&pos=9#nav_pic
Умeн
на 04.12.2006 в 13:28:42 #141червена че си позволя да не се съглася по въпроса колко пари е налял черепа Първо, един-два мътни бразилски трансфера, колкото да се препере некой лев, не са показателни, и това реване че е на загуба е мий да те лажем, перачите на пари се са на загуба ужким....ако се чудиш кого визирам, обясни ми моля с КАКВО се занимава Божков Второ, заплатите не са космически, и Гришата дава подобни, и в Доко ПД имаше лев преди да утрепят оня добър човечец, само Танас Раеф държи телетата на пост и молитва, ама те немат алтернатива, в Турция све още се правят опити за осеменяване на мъже, та по-добре да си седят тука и да играят със сърце Трето - инфраструктура?? нещо по стадиона да е направил, или за юношите??, не помня та съгласен съм че нема смисъл от еуфория, но да искарваме черепа един миловиден и наивен богаташ който не се е ориентирал добре в ЦСКА....айде моля така че аз лично без еуфория ще си налея едно
Esox
на 04.12.2006 в 13:28:31 #140Е сега ще се изпишат тонове мастило за знайни и незнайни трансферни звезди... и май звездите ще ги гледат чорбаляците в 6 кръг!!!
red_master
на 04.12.2006 в 13:28:21 #139SSS,нема страшно-нали знаеш-плащаш-получаваш!Така,че като има кинти,има добър тренер! Но трябва да е подходящ!
njаkoi
на 04.12.2006 в 13:28:20 #138Супа, Червената е права и разсъждава изключително обективно. Че Божков даваше пари в ЦСКА е факт. Но въпросът на всяко управление е как тези пари се разполагат във времето и пространството. И това е изкуство, което,очевидно, екипът ,управляващ ЦСКА не владееше. Новият екип трябва да знае как се поставят цели и как,с наличните ресурски, се постигат те...
Savicevic
на 04.12.2006 в 13:28:02 #137ЧЕРВЕНАТА

dudu4eto
на 04.12.2006 в 13:27:01 #136ЧЕРВЕНАТА Регистриран на: 10.04.2006, 10:40 ей доживях да видя прасе да разсъждава като човек най-после
1948
на 04.12.2006 в 13:26:52 #135Митал налива пари в базите Снимка Душан Швенто подминава Йордан Тодоров по време на мача Славия - ЦСКА (4:2) от групите на УЕФА преди година. Халфът бе харесан от Пламен Марков на срещата Словакия - България (3:1) в Жилина Снимкa: Иван Йочев Пламен Марков има 10 милиона долара за харчене, една четвърт от тях отива за словашки национал Сериозни средства за ремонт на стадион "Българска армия" ще вложи Прамод Митал, след като стане собственик на ЦСКА. Очаква се днес или утре от пресслужбата на НОВЕ Холдинг да обявят официално за продажбата на клуба. Всички документи по смяната на собствеността са оформени. Васил Божков и досегашното ръководство ще си вземат довиждане с играчите на традиционния котейл на рекламодателите. Преди това в сградата на НОВЕ Холдинг на ул. "Московска" бизнесменът ще се срещне с представители на новия собственик. Ваканцията на футболистите пък бе прекъсната, за да оправят договорите си. Индийският бизнесмен Прамод Митал си е поставил за цел ЦСКА да влезе в групите на Шампионската лига още през следващата година. Затова той смята да излее доста пари в клуба. Освен генерален ремонт на Армията той е обещал 10 млн. евро за селекция. Според запознати Митал е готов да осигури халфа на Славия (Прага) Душан Швенто. Цената на словашкия национал е 2,5 млн. евро. Швенто е първи в трансферния списък на треньора Пламен Марков. Приоритет в плановете на Митал е и детско-юношеската школа. Индиецът е твърдо решен да хвърли доста средства и да я приведе в модерен вид. Момчил Лельов Ивайло Йолчев
ЧЕРВЕНАТА
на 04.12.2006 в 13:25:42 #134Ужасно много ме дразнят хора,които не биха извадили и един лев за ЦСКА,а коментират този,който при всичките ми критики/към Божков/е давал пари. А,така наречените от теб "сини венци" в момента представляват страната ни в Европа,покажи поне малко уважение!!! Успех! САМО ЦСКА !!!
Savicevic
на 04.12.2006 в 13:24:26 #133АСМ, верно, не са от един мащаб
Единият е 1/4-финалист за УЕФА и участник в Шампионската лига, а другият дори не може да мин първи кръг 
dudu4eto
на 04.12.2006 в 13:24:10 #132със сигурност ще въведе кама-сутра в тренировките на цецка че да не ги боли много като ги напънем напролет
raev
на 04.12.2006 в 13:23:57 #131Орманджиев потвърди, че си тръгва с Божков Председателят на Надзорния съвет на ЦСКА и член на ЕК на БФС Стефан Орманджиев обяви днес, че напуска "армейците" заедно с Божков, но не пожела да потвърди сделката с Митал. "Ако Васил Божков напусне клуба, аз също напускам. Ние работим заедно и е нормално да си тръгна с него. Но дали ще има смяна на собcтвеността, това могат да потвърдят само хората, които осъществяват подобна сделка" - каза Орманджиев. Безмълвен остана и Атанас Караиванов по темата за новия собственик Е това е реално, а за милионите и финала ще видим
Savicevic
на 04.12.2006 в 13:23:21 #130Треньора ще е или Липи или Сколари, вервайте ми...
A*C*M
на 04.12.2006 в 13:23:08 #129ЦСКА и уефски вече не са клубове от един мащаб
the pigsty
на 04.12.2006 в 13:21:19 #128майора , баща ти май снощи ти го сложил с необикновена сила , че днес превъзбуден изглеждаш
red_master
на 04.12.2006 в 13:19:37 #127Абе,майоре,що ги питаш такива работи! Откъде ум от говедо?!!! А и да ти кажат-как ще ги разбереш,като си фен на най-великият отбор,а ония са тиняци и не можеш да им разбереш говеждата антилогика?!!!
Savicevic
на 04.12.2006 в 13:19:34 #126МАЙОРЕ, ти да не живееш в бъдещето. Рекорда си е на Спартак Москва и ще продължи да бъде
А ЦСКА въобще няма да стигне до Шампионската лига с тоя Дон Кихот дето смята след 2 години да я печели. 
A*C*M
на 04.12.2006 в 13:18:39 #125Заплатата, която Митал е предложил на Ериксон, е 7 милиона евро на година - толкова, колкото взимаше, когато бе начело на Англия. В случай че наставникът, извел Лацио до шампионската титла през 2000 година, откаже офертата, ЦСКА ще се насочи към друг именит чужденец. Почти сигурно отборът ще има нов треньор за пролетния дял от шампионата.
dudu4eto
на 04.12.2006 в 13:18:15 #124да не се окаже след година че индиеца и той е левскар
ЧЕРВЕНАТА
на 04.12.2006 в 13:17:42 #123ЦЕСЕКАРИ, не избървате ли с еуфорията,да не стане "от трън,та на глог",не че съм песимистка,но нека почакаме. 10млн.селекция,финал в ШЛ до 2009г.,милиони ,които ще зарият Армията,хм като се замисля,не че е невъзможно,но дайте да слезнем на земята и да помислим,това ли е най-доброто за ЦСКА - многото пари,та нали от това избягахме,а именно от безумното наливане на средства от страна на Божков,който нямаше нито свестен екип,нито переспективни идеи за клуба,парите,казвала съм го и преди,сами по себе си не "играят","играе" мозъка.В този момент ние знаем за това горе-долу с какви средства разполата Митал,като капиталовложения и нищо повече,повтарям - от това какъв ЕКИП ще ръководи ежедневната работа в ЦСКА ще зависи бъдещето на клуба. САМО ЦСКА !!!