ЦСКА спечели и втората си контрола в паузата за национални отбори. След като "червените" удариха Сливнишки герой убедително в сряда, тази вечер те се справиха и с далеч по-сериозен съперник - македонския Металург (Скопие).

"Армейците" биха с категоричното 3:0, като едно от попаденията бе дело на Спас Делев. Звездата на ЦСКА бе отхвърлен от националния селекционер Лотар Матеус и не попадна в групата за мачовете с Англия и Швейцария поради несериозно отношение и звезделеене, както обясни самият Матеус.

Днес обаче Спас бе на ниво за ЦСКА и вкара хубав гол. По още едно попадение отбелязаха Мишел Платини и младият Антон Карачанаков. Срещата изглежда и новият спортно-технически директор на клуба Драголюб Симонович.

В състава на Милен Радуканов имаше доста изненадващи имена, сред които новите попълнения в защита Денис Халилович и Пламен Крачунов. В атака пък бяха новите попълнения Жуниор Мораеш и Саша Живец.

Срещата започна с масиран натиск на ЦСКА. Първото обаче истинско голово положение дойде чак в 23-ата минута. Галчев с мощен шут уцели страничната греда. В 35-ата минута все пак падна гол. Спас Делев прекрасно финтира съперник и реализира - 1:0.

В 42-ата минута дойде поредно добро голово положение. Виданов намери с центриране Платини и бразилецът стреля от въздуха, но стражът на македонците се справи. В последната минута на полувремето Якимов центрира от корнер и Платини все пак ознаменува добрата си игра с ново попадение - 2:0.

През втората част темпото на игра поспадна, но въпреки това ЦСКА успя да направи победата си класическа. В 60-ата минута младията Карачанаков успя да вкара с много красив шут от около 30 метра и оформи класическото 3:0.

Гостите създадоха едва едно чисто голово положение, при което Еюпи изпусна от изгодна ситуация.