Отборът, който чака ЦСКА във втория кръг на Лига Европа - Осиек, допусна загуба с обрат на своя стадион "Градски врт". Хърватите паднаха пред около 1500 зрители с 2:3 от завършилия 8-и в босненския елит Слобода Тузла. Всички голове паднаха през първото полувреме, а хърватите играха с основния си състав.

Осиек загуби важен играч за евентуалните битки с ЦСКА

Талис Оливейра с нелепа контузия

Осиек изпусна няколко шанса в началото, а халфът Пиля бе заменен принудително заради контузия. Гостите поведоха в 16-ата минута чрез Ливанчич, който финтира стража Ивушич. 120 секунди по-късно хърватите изравниха чрез Шкорич с шут от 16 метра. В 39-ата минута Осиек обърна чрез голмайстора си Мирко Марич, но в заключителните моменти от първата част Слобода стигна до успеха. В 42-ата Бекич изравни, а в 44-ата Ристич оформи крайното 3:2 за босненците. След почивката Осиек натискаше, но направи 4 пропуска, като Манце удари греда.

Хърватите пък организираха вчера извънредно още една проверка. Съперник ще е унгарският Уйпещ (завършил 5-и в елита) днес от 19:30 часа. Спарингът ще е закрит за публика, но ще се следи в сайта на Осиек.

Ако ЦСКА се класира за втория кръг, ще посрещне хърватите на 25 юли (четвъртък), а реваншът на "Градски врт" ще е на 1 август.

Дотогава Осиек има един официален мач - на 19 юли за първенство срещу Славен Белупо у дома.

Съставът на Осиек: Ивушич, Шкорич, Гутиери, Майсторович, Шорша, Югович, Клайнхайслер, Бочкай, Пиля, Марич, Манце (Миоч, Шутало, Марин, Тодороски, Шполярич, Дуганджич)