ЦСКА записа първа загуба в подготовката си. "Червените" отстъпиха с 1:2 пред гръцкия шампион Олимпиакос.

Проверката се игра в Швац и започна с половин час по-късно след като малко преди началото се изсипа проливен дъжд, който наводни сериозно терена. Поради този факт, контролата бе поставена под сериозен въпрос, но в крайна сметка тя се игра, а слънцето проби облаците над Алпите.

ЦСКА първи поведе в резултата чрез влезлия в края на първото полувреме Ахмед Ахмедов, но малко по-късно гърците реализираха пълен обрат.

Снимка 537191

Източник: Официален сайт ЦСКА

В първата контрола, възпитаниците на Любослав Пенев постигнаха победа с 1:0 срещу състава на Вакер (Инсбрук). Тогава попадението бе дело на Юрган Матей в 56-ата минута.

Срещата днес започна равностойно. В 10-ата минута централният нападател на гръцкия гранд Хасан отправи много опасен удар от границите на наказателното поле, но Евтимов улови.

ЦСКА - Олимпиакос, пълен обрат за гръцкия гранд

"Червените" с втора контрола

Последва натиск на гръцкия гранд. В 19-ата минута, Алексиос удари собствената си греда при опит да изчисти топката от наказателното поле и бе близо да даде преднина на "армейците".

Малко по-късно Радослав Живков пострада в главата при сблъсък със съперник и получи лекарска помощ, а малко по-късно бе заменен от Ахмед Ахмедов.

През втората част паднаха попадения. В 56-ата минута, Баи намери на фланга Георги Йомов, който центрира към намиращия се в наказателното поле на изгодна позиция Ахмед Ахмедов и нападателят с глава в долния десен ъгъл на вратаря вкара за 1:0.

Не след дълго гърците изравниха. Ахмед Хасан засече с десния крак от близко разстояние след центриране отдясно и изравни резултата за 1:1.