ЦСКА гостува на Ботев (Враца) в 3-ия кръг на Първа лига. Отборът на Антони Здравков започна силно сезона, след като надигра и победи с 3:1 шампиона Лудогорец у дома, след което затрудни максимално Локомотив в Пловдив, но загуби с 1:2.

През миналия сезон "червените" спечелиха и двата си мача срещу този съперник, като дори не допуснаха гол - 1:0 на "Армията" и 3:0 във Враца. В София успеха донесе Евандро в 71-ата минута. Той вече не е част от ЦСКА, а гостите тогава останаха с човек по-малко на терена, когато червен картон получи Филип Ждерич. 31-кратния шампион на България разби съперника си като гост с две попадения на Тиаго и едно на Пламен Гълъбов. Много е вероятно двамата да бъдат титуляри и за предстоящата среща.

ЦСКА има само 4 загуби от Ботев (Враца) в цялата история на шампионата ни. Равенствата са 15, а победите на "армейците" - 41. Мачовете до момента са 60, а головата разлика 142:54 за ЦСКА.