Старши треньорът на ЦСКА Пламен Марков през седмицата каза, че за един наставник най-добре говорят резултатите. Откакто бившият национален селекционер е на "Армията", резултатите не са в негова полза.
Наставникът и отборът се сгромолясват. Една спечелена купа и Суперкупа на България едва ли стоплиха сърцата на феновете, които тази година преживяха може би най-тежките моменти за отбора.
Вярно, Суперкупата бе спечелена срещу вечния съперник Левски (3:0), но останалите издънки тежат много повече. Абсурдната загуба от Ботев, отпадането от турнира за УЕФА от напълно преодолимия Бешикташ, ходенето по мъките срещу слабака Хайдук (Кула), загуба от Левски в шампионата и т.н.
Всичко това май говори, че на този етап "червените" са средняшки отбор, а съставът е воден от треньор от същата средна класа. Пламен Марков явно още не е разбрал, че е начело на ЦСКА, а не на втородивизионен отбор, на който целта е да крета в средата на таблицата.
Грешките на треньора на "червените" в последните мачове станаха доста. Поредната странност бе срещу Локо (Сф). Никой не гледа добре на смяната на Велизар Димитров с Роберт Петров в средата на второто полувреме при резултат 1:1.
Да смениш нападател с чист защитник си е направо прочувка, а уж ЦСКА трябваше да гони победата срещу "железничарите". Думите на наставника, че няма набелязани имена за зимна селекция, също не звучат сериозно. Ако сега не се следят евентуалните нови попълнения, кога ще се прави това? Когато дойде време, вече да се купуват през зимата ли?
От началото на първенството изминаха десет кръга, а "армейците" вече изостават на шест точки от лидера Левски. Загубите от Ботев (0:1) и "сините" (0:1), както и хикса срещу Локо (Сф) - 1:1, направиха разликата между "червените" и тима на Мъри Стоилов почти непреодолима. Лошото е, че в момента футболистите на Пламен Марков се намират на третото място, а преди тях на три точки е Локомотив (Сф).
С резултатите си през есента Пламен Марков се доближава до лошите периоди на Георги Василев и Димитър Пенев начело на "червените". През есента на 1997 година (при Гочето) "армейците" след десет кръга успяват с едно равенство и три загуби, което им отрежда четвърто място и пак са на шест точки зад Левски.
Година по-късно, вече с Димитър Пенев начело, отборът повтаря "геройствата" и пак е на шест точки, но зад лидера Литекс. Прави впечатление, че в последните десет сезона, когато ЦСКА не е бил лидер, след десетия кръг, никога не е ставал шампион.
В двата сезона, в които тимът от Борисовата градина е тръгвал толкова зле, треньорите са били сменяни и не са изкарвали шампионата. През сезон 1997/98 на мястото на Гочето идва Петър Зехтински. След слабата есен на 99-а, двете поредни загуби от Нефтохимик (1:4) и Велбъжд (1:3) през пролетта, Димитър Пенев сдава поста на Спас Джевизов.
Откакто Васил Божков пое издръжката на клуба в края на 1999 година, ЦСКА никога не е стартирал толкова зле в първенството. Единствено през сезон 2001/02 "армейците" след десетия кръг са четвърти, но само на четири точки от водача Левски. Сегашното положение на отбора е трагично, а настоящото ръководство на "армейците" е на път да постави поредния си антирекорд.
SoNoR
на 25.10.2006 в 13:07:27 #112УмеренЦСКА
на 25.10.2006 в 13:06:03 #111На нас не ни остава друго освен "чакай и се надявай"...
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 12:59:43 #110УмеренЦСКА
и аз си давам сметка за фактора "прекален оптимизъм". Честно да си призная имам и опасения, но гледам да не прибързвам...въпреки че като четох за аутосорсинга съотнесен към ситуацията, респективно към любимият тим малко се попритесних...знае ли се как ще сработи реално това в БГ-футболната ни действителност ?
Бирник
на 25.10.2006 в 12:56:38 #109Това за Велизар не мога да го повярвам.
УмеренЦСКА
на 25.10.2006 в 12:54:18 #108ВЕРЕН, писаха, а и нашият приятел Някой го потвърди, че английска мениджърска организация щяла била да поеме финансовото управление на ЦСКА. Ако това е вярно и стане, струва ми се, че ще има прогрес, ако не веднага, то поне в перспектива. Пиша го това с пълното съзнание, че проявявам максималния оптимизъм, на който съм способен!
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 12:47:29 #107SSS - неприятно, но някак логично звучи. УмеренЦСКА - привет! Наистина и на мен не ми се нрави,че ситуацията е такава, че нон-стоп правим догадки. Абсолютно споделям мнението ти за рекламата и за следствието от нея. Факт е и че Митал са елемент от световния мегабизнес, ако вземат ЦСКА, то това ще е най-крупната инвестиция в БГ-футбола като цяло. Ако не бъркам, те имат и важен дял за оцеляването на Борусия Дортмунд...
УмеренЦСКА
на 25.10.2006 в 12:38:15 #106Прочетох с интерес вашата дискусия, уважаеми. То в последно време на нас, цесекарите, ни остана просто да се надяваме на някаква положителна промяна в любимия ни отбор. Но понеже не знаем първо, дали промяната ще стане, на какви условия и какви са намеренията на евентуалния купувач, като че можем само да правим предположения. Предлагам да направим аналогия с Майкъл Чорни, който се цани да финансира Левски преди години. Той използва това за да си прави реклама, на себе си и на своя бизнес (телекомуникациите и другите му доста крадливи попълзновения). Имаше стопроцентова подкрепа от тогавашното правителство... Ако Миттал има подобни намерения (но с отчитане на това, че сем. Миттал не е Чорни!) можем все пак да се надяваме, че новите собственици ще се постараят да използват футбола за реклама на своя, все пак нормален стоманен бизнес. Само си помислете, че Васил Божков, толкова години собственик на ЦСКА изобщо не се постара да използва футбола за реклама на "своя бизнес"... Поне в това можем да очакваме някаква положителна промяна, все пак стоманодобивът не е като хазарта! От друга страна, да се надяваме, сем. Миттал не е ткава мътна вода, че да му се наложи да се вплита в нашенските бизнесигрички. Но кой знае... Това е малкото добро, на което можем да се надяваме.
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 12:28:39 #105raev - истина е. Такива кадри за каквито говорим не са под път и над път. Илийката беше от този калибър, но.... А за върхушката в БФС е ясно. И за интересите гравитиращи вътре в нея и около нея.
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 12:25:40 #104SSS - помниш ли преди време как при трансфера на Ст. Петров се оказа, че договора му не е с клуба а с Мултигруп...та постъпленията от Селтик отидоха във фирмата, а в тима ни май нищо не влезе...
raev
на 25.10.2006 в 12:24:38 #103Верен, вече не знам къде ще ги намери тези хора, а не забравяй и възможностите да се манипулират играчите, групата около БФС е много силна, то и в левски е игра на интереси но те просто използваха момента за трупане на имидж пред феновете си
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 12:22:14 #102raev - а и друго, тез пусти балкански взаимоотношения...те провокират куп неща, ама не и позитивизъм
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 12:18:58 #101raev - чудеса някакви не чакам. Ясно е че индиеца няма да следи нещата изкъсо и еднолично. Ръководството дето ще назначи ще движи нещатата и ще му се отчита. Та мисля, че ако на съответните постове се назначат хора милеещи за ЦСКА, а не някакви "играчи", ще ни бъде...
raev
на 25.10.2006 в 12:13:20 #100Верен, не съм много сигурен че това ще бъде най подходящия собственик на отбора, просто действието се развива в БГ и всеки има интереси и ги защитава по български, ако нещата които казва "някой" са истина как виждаш новия собственик
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 12:07:59 #99raev - дано сделката не се разпадне в последния момент. Скоро мисля ще видим по какъв път поемаме.
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 12:06:23 #98AndyWarhol - Една близка позната наистина смята, че "Слиип" е най-великото творение на американското кино. Аз се въздържам от коментар. Би бил субективен, две думи няма да стигнат, а и останалите форумци надали ще са доволни
raev
на 25.10.2006 в 12:01:14 #97Някой, приятелите ми са сериозни хора, просто сверявам инфото, защото са далече от темата футбол
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:59:45 #96njаkoi - Националния да, мислех си и за тази опция....
AndyWarhol
на 25.10.2006 в 11:59:23 #95аз също съм впечатлен. cheers ... no ne moga da ti kaja dali e edno ot trite. po-skoro i trite. artefakti i subkultura sys sigurnost, no i parvoto e viarno veroiatno. Ako iskash kaji dve dumi.
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:58:30 #94njаkoi - благодаря за инфото.
njаkoi
на 25.10.2006 в 11:57:49 #93ВЕРЕН, По вероятно е да заиграе в Националния....