Треньорът на ЦСКА Любослав Пенев коментира загубата на тима си с 2:3 от Ботев (Пловдив) в първия полуфинал между двата тима за Купата на България.

Мнението на Пенев:

"Няма как от 90 минути да пропиляваме първите 15-20. Нямаме право да влизаме толкова отпуснати в толкова сериозен двубой. Върнахме се в мача. Ще си направим необходимите заключения.

Ние сме подготвени, играем с един по-малко. Този навик ни е създаден от определени съдии. Справихме се добре.

Отворен мач. Не може по такъв начин, визирам главния съдия, да се разваля един футболен празник. Това са знаещи, можещи отбори. Има много пропуски на главния съдия. Има и нарушения за картони и така нататък.

Имам предложение към БФС - този съдия да ни свири до края на сезона. Най-добрият съдия, безпристрастен, професионалист... Имаше дузпа срещу нас. Играеш с двете ръце. За едната има червен картон, нали? А за двете?

Не мисля реванша. Имаме мач в събота. Той ни е сега следващ. Гоним купа, първенство - целите са ясни.

Знаем какво ни очаква срещу Левски. Наясно сме. Факторът "домакинство" е важен за нас.

Съжалявам, че днес много фенове останаха навън. И няма да загубим първите 15 минути в реванша. Гарантирам", каза Пенев.

Ботев (Пловдив) победи ЦСКА с 3:2

Страхотен футбол, 5 гола, 2 дузпи и един червен картон... Ботев и ЦСКА ще решат спора си за място на финала в София!