Според информация на "Топспорт" при провал срещу ирландския Дери Сити тази вечер в реванша от третия предварителен кръг на турнира Лига Европа главата на треньора Любослав Пенев ще падне. Турнирен мач коства поста и на знаменития му чичо.

Както е известно, Димитър Пенев бе уволнен след отпадането на "армейците" на четвъртфинала за Купата на България срещу Пирин с дузпи в началото на тази година.

В първия двубой в София миналата седмица вицешампионите ни биха Дери Сити само с 1:0.

Всъщност тази вечер наставникът на ЦСКА ще трябва да преодолее първото европейско предизвикателство в своята кариера на треньор. Легендата на "червените", направил впечатляваща кариера и в Испания и в родния национален отбор, се изправя в мач-реванш с непретенциозния тим на Дери Сити.

Това, което показаха възпитаниците на Пенев при домакинството над островитяните, спечелен с минималното 1:0, може определено да буди безпокойство в иначе свръхуверения Пенев.

"Червените" играчи показаха абсолютна липса на сработка помежду си, с което леко притесниха 12-те хиляди фенове, дошли на "Васил Левски" да наблюдават срещата.

В днешния мач Пенев най-вероятно ще разчита на същите играчи, с които започна в първия мач срещу Дери в София. Въпреки неубедителните прояви на Руи Мигел и недоволството на привържениците на "червените" към него се очаква да започне отново титуляр, а един от на най-аплодираните след мача с ирландците - Дормушали Саидходжа, отново ще остане резерва.

Очаква се, Муши отново да влезе в игра в средата на второто полувреме. Друг спорен играч - Маркиньос, също най-вероятно ще започне като титуляр, въпреки че бразилецът явно и открито заяви, че не желае да носи червената фланелка.

От своя страна от щаба на Дери Сити са убедени в своя успех довечера. Според северноирландците, играещи в първенството на Ейре, те са фаворити с оглед на това, че са домакини и атмосферните условия ще бъдат в тяхна полза.