Вече в 10 поредни Вечни дербита за първенство Левски не знае какво е победа срещу ЦСКА. Последно "сините" стигнаха до успех срещу "червените" в шампионатен двубой на 24.02.2019-а година. Тогава победиха с 1:0 след автогол на защитника на ЦСКА Стивън Перейра. Едвин Джеси пък беше изгонен от терена с червен картон още в 43-ата минута и "армейците" играха повече от едно полувреме в намален състав.

В този период 6 дербита завършиха наравно, 4 от тях без гол. ЦСКА победи в останалите 4 - два пъти с по 2:0, по веднъж с 1:0 и 2:1. Последните 2 Вечни дербита в шампионата завършиха при нулево равенство. ЦСКА имаше повече добри положения за попадение в тях, но такова не падна.

В неделя е поредното издание на дербито на България, а ЦСКА ще търси реванш за изгубения финал за Купата, когато Левски беше победител с 1:0.