ЦСКА започна със загуба 0:1 от шампиона на азербайджанския Интер (Баку) подготовката си за новия сезон. Новият наставник на „червените" Павел Дочев заложи на система 4-4-2 в първия си мач, начело на клуба.

В 10-ата минута Караджов изрита една топка от своята врата и тя стигна до Руи Мигел, който продължи с глава към Саидходжа, но нападателят се забави и не стреля на време. Три минути по-късно Одзикадзе стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Караджов.

В 23-ата минута Грегъри Нелсън изведе зад защитата на Интер Руи Мигел, но португалецът отново се забави и бранител на Интер успя да избие топката в корнер.

Интер (Баку) получи право да изпълни дузпа в 50-та минута, когато Тиеро събори Чердоганов в наказателното поле на ЦСКА. Петър Златинов бе точен от бялата точка с техничен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Чавдаров - 0:1.

В 80-та минута при дебюта си за Интер Живко Желев спря топката с ръка при атака на ЦСКА и Антон Генов му показа втори жълт и респективно червен картон.

На мястото на бившия футболист на Литекс в игра се появи друг негов съотборник. Три минути по-късно Акуаро стреля с красива странична ножица след центриране от пряк свободен удар, но Ломая отново показа рефлекс и изби в корнер.

Двубоят ще се запомни с неприятен инцидент. В края на първото полувреме на стадион „Искър" в Самоков пристигна 30 членна агитка на ЦСКА, която издигна надпис "Буклуджийчета в нашите 10 лева ли се огледахте?". След това те хвърлиха канонада от бомбички, което накара главния съдия Антон Генов да прекрати първото полувреме минута по-рано.