Мартиника победи Гваделупа като гост с минималното 1:0 като гост в мач от третия кръг на Група А от Лигата на нациите на КОНКАКАФ, а в срещата участие взеха трима футболисти от българското първенство.

За гостите със силни 90 минути дебютира левият бек на ФК ЦСКА 1948 Том Рапнуи, а 73 минути игра крилото на Славия Карл Фабиен. Нападателят на ЦСКА Матиас Фаетон бе цял мач на терена за Гваделупа.

Филип Филипов работи активно по зимната селекция на ЦСКА

Ето подробности

Единственото попадение падна в заключителните етапи от срещата. В 86-ата минута се разписа капитанът на Мартиника Брайтон Лабо, който от около точката на дузпата засече пас от десния фланг на Микаел Бирон и прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

С успеха Мартиника успя да изпревари Гваделупа на четвъртото място във временното класиране с актив от четири точки, на една пред опонента си. Двата тима ще се изправят един срещу друг още веднъж в тази пауза - на 16 октомври с 3:00 часа българско време.