Марек (Дупница) поднесе голямата изненада в 23-ия кръг на родната "А" футболна група. Играчите на Стоян Коцев завършиха наравно 1:1 с шампиона ЦСКА насред "Българска армия" и съвсем лишиха борбата за титлата от някаква интрига.

Първото попадение в мача отбеляза бившият защитник на "армейците" Добромир Митов, който след разбъркване пред вратата на Ковачевич в 15-та минута бе точен с глава.

Ситуацията за ЦСКА се усложни съвсем в 35-та минута, в която бранителят Кирил Котев се контузи нелепо и се наложи да бъде изнасян с линейка. На негово място се появи Христо Янев, който обаче с нищо не заслужи мястото си на терена.

В началото на второто полувреме на двубоя пък няколко от привържениците в агитката на ЦСКА опитаха физическа саморазправа помежду си и бяха арестувани от полицията.

Домакините стигнаха до изравнителното попадение едва в самия край на двубоя, когато Жозе Фуртадо успя да огорчи Чавдаров. В продължението ЦСКА оказа тотален натиск, но така и не успя да стигне до така ценния втори гол.

Така след успеха на Левски над Черно Море с 3:1, "сините" дръпнаха с две точки начело в класирането, а имат и мач по-малко от съперника си за титлата.