Титулярният вратар на ЦСКА Густаво Бусато ще се завърне под рамката за един от най-важните двубои през сезона - домакинството на Лудогорец, пише "Тема Спорт". В последните две срещи на тима - с Черно море (2:0) и Арда (2:2), шанс за изява получи Димитър Евтимов, но сега той отново се очаква да отстъпи мястото си на бразилеца.

Българският страж е доста по-използван през този сезон, отколкото през миналия, като постът под рамката е един от малкото в състава на ЦСКА, на който има реална конкуренция. Засега обаче първият избор на Стойчо Младенов си остава по-опитният Бусато.

Съдийската комисия обяви кой ще ръководи голямото дерби между ЦСКА и Лудогорец

Двубоят е поверен на Валентин Железов

Освен бразилеца срещу Лудогорец в стъртовия състав ще се завърне и Яник Вилдсхут. Нидерландският флангови футболист замени Йомов на почивката на гостуването срещу Арда и изигра може би най-силното си полувреме, откакто пристигна на "Армията". Именно той бе най-острият играч на "червените" и създаде най-много неприятности за защитниците на кърджалийци.

На другата крайност бе вялото представяне на Бай, който пропиля и две много добри ситуации в началото на срещата. Затова и той ще остане на резервната скамейка. По дясното крило ще атакува Йомов, въпреки че и родният национал бележи голям спад в представянето си в последните седмици.

ЦСКА пусна билетите за дербито с Лудогорец

От клуба подканят всички на стадиона

Турицов, който бе наказан за мача с Арда, ще се завърне отдясно на отбраната, заменяйки представилия се безобразно Вион. Французинът бе най-слабият на терена ,като именно след негова грешка падна второто попадение на Арда.

Без алтернатива в центъра на терена са Жеферсон и Мухар, а в ядрото на ариергарда се очаква да си партнират Матей и Метс, който бе съхранен в мача с Арда, защото висеше с картони. Мястото се ще отстъпи друг футболист, играл слабо срещу кърджалии - Томас Лам, който освен че бе неубедителен в основната си роля на защитник, пропусна и да вкара чисто положение с глава.