Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато е футболистът на отбора с най-много минути на терена за първенство от началото на сезона, показва статистика на ТОПСПОРТ. Бразилецът има на сметката си 1170 в 13 мача. В тях допусна 14 гола, записа 3 "сухи" мрежи - 2 от тях поредни (срещу ФК ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив).

На второ място по този показател се нарежда Брадли Мазику. Левият бек вчера вкара първия си гол за отбора. Той се разписа при успеха с 3:0 над Ботев. Брадли вече навъртя 1165 минути на терена.

Топ 3 по минути допълва Валентин Антов с 1101. Защитникът вкара 2 гола и направи една асистенция за този период на терена.

Още двама играчи имат повече от 1000 минути до момента. На четвърто място сред най-използваните от Стамен Белчев, Даниел Моралес и Бруно Акрапович е Али Соу. Нападателят записа 1096 минути, вкара 5 гола и направи една асистенция. Гамбиецът е голмайсторът на ЦСКА в шампионата през тази кампания.

С 1006 минути е опорният халф Амос Юга, който се отчете с 2 асистенции.