ЦСКА излиза за първата от четирите си контроли в Австрия днес. "Армейците" срещат носителя на златен дубъл в Полша Легия в 19:00 часа. Двубоят ще бъде излъчен директно по платения канал Диема Спорт 2, както и в Youtube.

Сблъсъкът с Легия днес ще е първото сериозно изпитание за "червените" през лятната им подготовка, след като досега изиграха единствено спаринг със Спартак (Плевен) (0:1).

След мача си с поляците ЦСКА ще запише още три много авторитетни проверки. На 7-и е мачът с 4-ия в руския елит ФК Краснодар, на 10-и е сблъсъкът с шампиона на Украйна Динамо (Киев), а на 14-и идва черешката на тортата – спаринг с Интер в Рисконе ди Брунико, Италия.

"Червените" се прибират у нас на 15 юли.

ГЛЕДАЙТЕ СРЕЩАТА НА ЖИВО ТУК!

Първото полувреме не предложи кой знае какви футболни достойнства, а отборите определено изпитваха затруднения с неблагоприятните атмосферни условия.

В Австрия заваля дъжд 15-ина минути преди първия сигнал на срещата, като той продължи да се сипе през цялото първо полувреме от сблъсъка.

В 13-ата минута резултатът беше открит, като Диого Виана и Арсенио Нунеш развинтиха защитата на съперника, като именно Нунеш бе точен за 1:0.

Само 6 минути по-късно Преслав Йорданов се озова очи в очи със стража на Легия, но не успя да вкара за 2:0.

Тежките сблъсъци по цялата дължина на терена преобладават, като предвид непрестанния дъжд, бе цяло чудо, че не се стигна до контузия на някой от състезателите на двата тима.

В редиците на "червените" се очертават няколко любопитни двойки, като определено взаимодействието между Виана и Нунеш е на изключително високо ниво.

През първите 45 минути Легия не впечатли с нищо, като дори не личеше и наставникът на тима да изпробва различни игрови постройки, като футболистите му останаха през цялото време на началните си позиции, на които стартираха мача.

Днешният съперник на ЦСКА - Легия (Варшава) в момента е водещият клуб в Полша. Отборът доминира на родната сцена от 2013 г. насам. Оттогава е спечелил 3 от възможни 4 титли на страната (2013, 2014 и 2016 г.), а е взел и 3 национални купи (2013, 2015 и 2016 г.). Освен това тимът е редовен участник в груповата фаза на турнира Лига Европа, а също така я прескочи през последните два сезона.

За класата в състава на Легия говори и фактът, че отборът имаше петима национални състезатели на Евро 2016. Трима от тях бяха в състава на Полша – бранителите Михал Паздан и Артур Йедрейчик, които бяха непоклатими титуляри във всичките 5 мача на тима, и халфът Томаш Йодловиец, който също записа 5 участия.

Легия имаше национали и в две други селекции – на Словакия и Унгария. За първата игра Ондрей Дуда (21 г.), който вкара и първия гол за Словакия на Евро 2016 при 1:2 от Уелс. За маджарите пък минути записа нападателят Неманя Николич. Той стана голмайстор на Екстракласата с Легия с впечатляващите 28 гола в 37 мача.

Клубът от Варшава е един от най-успешните в Полша, като е ставал шампион 11 пъти.

ПФК ЦСКА-СОФИЯ - ЛЕГИЯ (ВАРШАВА)

ЦСКА-София: Георги Китанов, Лазар Марин, Пламен Гълъбов, Божидар Чорбаджийски, Александър Дюлгеров, Йордан Йорданов, Арсенио Нунеш, Борис Галчев (к), Станислав Маламов, Диого Виана, Преслав Йорданов

Резерви: Александър Конов (в), Красимир Станоев, Стойчо Атанасов, Петър Витанов, Кристиян Малинов, Александър Георгиев, Никола Колев, Самир Аясс, Густаво Кулма, Кирил Десподов

ЛЕГИЯ: Малаж, Брож, Левчук, Ржежничак, Хлошек, Молин, Враниеш, Кучерчук, Гилерме, Александров, Ниезгода