90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

90+3′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Кайседо беше останал сам на центъра, напредна, преодоля излезлия Наумов и на празна врата нямаше как да сгреши!

90+2′

Жълт картон за Амос Юга.

87′

Любослав Пенев бе изгонен заради нов протест към съдията.

85′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Матей е точен от бялата точка!

83′

Втори жълт картон за Лазар Марин

82′

ЦСКА иска дузпа заради игра с ръка на Марин след удар на Кайседо. Валентин Железов сам ще провери ситуацията. ДУЗПА ЗА ЦСКА!

82′

Жълт картон за Пиргов

77′

Влиза Денислав Ангелов, излиза Йосков.

77′

Влиза Денислав Александров, излиза Иванов.

76′

Жълт картон за реакция на Лазар Марин

75′

В игра се появява Хамза Чатакович, излиза Кери.

74′

Цетриране отляво на Кери към Кайседо, който овладя на гърди и пребори Пиргов, но не можа да уцели хубаво топката и ударът му излезе в аут.

72′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Иван Турицов опита удар, но Димитър Пиргов изби, топката стигна до Амос Юга, който от около 25 метра стреля, Наумов не се намеси добре и топката влезе в мрежата за 2:2!

62′

Шанс за гостите. Баи стреля отдясно, но Наумов с една ръка отклони малко пред Кайседо, който нямаше как да игра с топката.

60′

Кайседо замени Живков.

57′

ГОЛ! Ивайло Чочев е точен от бялата точка. Густаво Бусато се хвърли в другия ъгъл и нямаше шанс! Обратът за домакините е пълен!

56′

ДУЗПА ЗА ФК ЦСКА 1948! Ивайло Чочев бе задържан и повален от Радослав Живков. Съдията Железов е категоричен!

51′

Баи комбинира с Кери, той му върна, новото попълнение отправи опасен удар, но Наумов за сетен път изби в корнер.

47′

ГОЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! Георги Русев центрира от корнер, влезлият преди минута Ивайло Чочев надскочи всички и от близко разстояние засече с глава за 1:1! Бившият играч на ЦСКА показа уважение към съперника и не изрази радостта си.

46′

Ивайло Чочев влиза в игра на мястото на Хайдаров.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Хайдаров получи жълт картон.

44′

Турицов прати прецизно центриране право към Живков, който засече с глава и стреля добре, но топката излезе в аут.

44′

Юга също пробва рефлексите на Наумов, но стражът се справи без никакви затруднения.

42′

Пропуск на Георги Русев, който от изгодна позиция стреля встрани.

34′

Любослав Пенев получи жълт картон за разправия със съдията.

32′

Младият Радослав Живков можеше да се отблагодари по най-добрия начин за шанса, който получи, като изскочи очи в очи с вратаря след умел пас на Вилдсхут, но в крайна сметка стреля доста слабо и неточно и не успя да вкара.

Снимка 540427

29′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Отнета топка в центъра на терена след грешка на домакините. Греъм Кери напредна и подаде към Баи на десния фланг, който със силен удар по диагонала намери долния десен ъгъл на вратата на Даниел Наумов!

22′

Кери продължава да бъде един от най-дейните за ЦСКА. Ирландецът се освободи от бранител и оправи изстрел с левия крак, но Наумов се намеси и изби в корнер. Отново Кери изпълни, но не се стигна до нищо опасно.

19′

Гостите владеят инициативата, това си личи и по притежанието на топката - 80% на 20%.

16′

Йоан Баи намери много добре в далечина Вилдсхут, който от около 18 метра стреля, но над вратата.

9′

Шанс за домакините! Йосков получи топката в наказателното поле и се освободи от опеката на Матей, стреля, но ударът му беше блокиран от Турицов, който изби решително.

6′

Кери стреля, Мартин Хайдаров изби топката и предотврати опасността за "армейците", които днес играят в черно.

5′

Галин Иванов удари топката с ръка и съдията отсъди фаул от дъгата пред наказателното поле.

2′

Изключително малко фенове по трибуните на Националния стадион.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Талисанът на домакините - лъвчето Арми посреща двата отбора

1′

18 Ивайло Чочев

ФК ЦСКА 1948 и ЦСКА ще премерят сили в двубой от първия кръг на еfbet Лига днес от 18:45 часа на националния стадион "Васил Левски".

С крайната си пета позиция в първенството през миналогодишната кампания за ФК ЦСКА 1948 може да бъде определена като успешна. Това ще е целта и през тази година. Тимът изигра цели осем контроли, в които допусна четири поражения. В последните два мача обаче бяха записани победи над Локомотив (Пловдив) и Македония ГП.

Тодор Киселичков: ЦСКА си остава добър отбор, въпреки лошите резултати

"Очаквам победата"

Иначе треньорът на ЦСКА 1948 Тодор Киселичков няма проблеми с наказани футболисти, а аут за двубоя е единствено Ангел Лясков, който има травма.

ЦСКА пък от своя страна до голяма степен разочарова с третата си позиция в шампионата, но успя да се реваншира на привържениците си с трофея в турнира за Купата на България.

"Червените" обаче трудно можеха да стартират сезона по-слабо. Първо те допуснаха катастрофална загуба от Лудогорец с 0:4 в мача за Суперкупата на страната. След това последва и скучно нулево реми с непретенциозния латвийски тим Лиепая от втория кръг на Лигата на Конференциите. Само четири дни след двубоя с ФК ЦСКА 1948 за "армейците" предстои реванш в Латвия.

Алън Пардю пристигна при ЦСКА

Ще пътува за Латвия

ЦСКА ще е без куп основни футболисти за предстоящия мач с ФК ЦСКА 1948. Извън строя за срещата са Мено Кох, Тибо Вион, Бисмарк Чарлс, Федерико Варела и Валентин Антов, които са контузени, а Георги Йомов е наказан. Под въпрос е и участието на Греъм Кери.

През сезон 2020/2021 двата отбора изиграха три мача помежду си, сформирайки изравнена статистика - едно реми и по една победа за всеки.