2:2!

Ахмедов бележи за "червените"!

Добавка на празна врата, след добре изпълнен фаул от Тиаго!

90′

6 минути продължение на двубоя.

89′

Втори жълт картон за Пехливанов.

85′

Пуертас сменя Кацаров.

81′

Засада на Йомов.

74′

Официално предупреждение за Йомов.

73′

Добрев е заменен от Даниел Пехливанов.

71′

Белтраме се появява на мястото на Юрич.

70′

Вион сменя Гълъбов.

65′

Сериозни негативи понася страничният съдия, който преди минути спря атака на Йомов, без да има причина за това.

Феновете на ЦСКА хвърлят бутилки от вода по него.

63′

ГРЕДА на Тиаго!

Страничният съдия обаче е маркирал засада.

Снимка 499120

61′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Попадение на Тиаго!

Преднината на Етър е намалена!

Не се отказа да преследва наглед безнадеждна топка Тиаго и в крайна сметка усилията му бяха възнаградени!

Гол за ЦСКА!

58′

Юга сменя Жеферсон.

57′

Ахмедов влиза в игра, на мястото на Санкаре.

54′

Грешка на страничния съдия.

Странна неточност от негова страна, като първоначално вдигна флага си, а след това го свали.

Така блокира действията на Йомов, който помисли, че играта ще бъде спряна и не преследва достатъчно настойчиво кълбото...

51′

Засада на Антов.

46′

Йомов сменя Кейта.

45′

Играта е подновена.

45+1′

В десетата минута на двубоя се стигна до отменен гол на Юрич. Бе отсъдена засада, но повторенията не убедиха зрителите, че такава действително е била налична.

Бе отсъдена дузпа за домакините, след като Матей игра с ръка в наказателното поле. Попадението на Ангелов от бялата точка даде преднина на търновци.

Последва спорна ситуация, след изстрел от далечна дистанция на Санкаре. Топката се отби в Пехливанов и бе отсъдено нарушение. Повторенията на първо време не бяха съвсем убедителни, а след това показаха, че Пехливанов играе с ръце на границата на наказателното поле. Стъпвайки върху линията. Тя е част от пеналта. По-скоро трябваше да има дузпа за "червените" в това положение.

При грубо влизане на Пехливанов в краката на Кейта малко след това, фаул бе отсъден, но втори жълт картон за футболиста на Етър нямаше.

Натискът на ЦСКА не спираше и за секунда. Етър бе плътно прибран в собственото си поле от игрището.

След половин час игра се стигна до страхотна атака на ЦСКА. Санкаре стреля в десния страничен стълб на вратата на Етър, но кълбото така и не желаеше да влезе в мрежата. Юрич игра добре в тази ситуация и подаде за Санкаре, който шутира незабавно. Малшанс за "армейците".

Последва шут в гредата и за Етър. Това се случи след самостоятелен пробив на Боруков, който стреля силно, без да остави шанс на Бусато за реакция. Нямаше и никаква намеса на защитниците в червени екипи. Този път липсата на късмет бе за домакините.

В три поредни случая пред Санкаре се откриваше малко пространство за действие и той решаваше да шутира. Топката обаче все така се отбиваше в телата на бранителите пред него.

Малко преди паузата, Мазику излезе очи в очи с вратаря. Опита технично изпълнение, но не успя да прехвърли стража на Етър.

Минута преди почивката се стигна до невероятно попадение на Алдаир. Той стреля по диагонала от далечна дистанция и топката влезе във вратата. Отново без шанс за намеса от страна на Бусато. Преднината на Етър бе удвоена.

45′

Почивка.

44′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Невероятно попадение на Алдаир!

Стреля по диагонала от далечна дистанция и топката влиза във вратата!

Без шанс за намеса от страна на Бусато!

Преднината на Етър е удвоена!

41′

Мазику излиза очи в очи с вратаря!

Опитва технично изпълнение.

Не успява да прехвърли стража на Етър.

Пропиляна възможност за "червените".

37′

Жълт картон за Кери.

36′

В три поредни случая пред Санкаре се открива малко пространство за действие и той решава да шутира.

Топката обаче все така се отбива в телата на бранителите пред него.

Няма късмет Санкаре, включително и при ситуацията с изстрела му в гредата.

32′

Стелиян Добрев шутира от далечна дистанция!

Топката е в ръцете на Бусато.

Не бе насочена към никой от ъглите, което улесни задачата на опитния страж.

31′

ГРЕДА и за Етър!

Самостоятелен пробив на Боруков, който стреля силно, без да остави шанс на Бусато за реакция.

Никаква намеса на защитниците в червени екипи.

Този път липсата на късмет бе за домакините.

30′

Страхотна атака на ЦСКА!

Санкаре стреля в десния страничен стълб на вратата на Етър!

Юрич игра добре и подаде за Санкаре, който шутира незабавно.

Малшанс за "армейците"!

29′

Любопитно изпълнение на Кейта.

Опита да стреля от движение, насочвайки топката към вратата от много сериозна дистанция.

Не му се получи идеята на състезателя на гостуващия тим.

25′

Пас на Санкаре...

Топката стига до Тиаго, който стреля силно!

Защитник се намесва и кълбото се отбива в гърба му.

24′

Натискът на ЦСКА не спира и за секунда.

Етър е плътно прибран в собственото си поле от игрището.

18′

Влизане на Пехливанов в краката на Кейта...

Фаул е отсъден, но втори жълт картон за футболиста на Етър няма.

16′

Повторенията на ситуацията от преди няколко минути показват, че Пехливанов играе с ръце на границата на наказателното поле.

Стъпвайки върху линията... Тя е част от пеналта.

По-скоро трябваше да има дузпа за "червените" в това положение.

14′

Тиаго стреля!

Топката се отбива в стената и излиза в корнер.

13′

Жълт картон за Пехливанов.

Фаул за ЦСКА, на границата на наказателното поле.

12′

ГОЛ!

1:0!

Попадение на Ангелов от бялата точка!

11′

ДУЗПА!

Матей играе с ръка в наказателното поле.

10′

Засада!

Отменен гол на Юрич!

Повторенията не са съвсем убедителни.

3′

Натиск на гостите в началото на двубоя.

Две поредни центрирания в полето на Етър.

Без резултат.

1′

10 Свилен Щерев

ЦСКА гостува на последния Етър три дни след подвига си в Лига Европа.

"Армейците" донесоха много радост на привържениците си с успеха срещу Базел, но сега трябва да се концентрират върху представянето си на свой терен.

Георги Василев: ЦСКА демонстрира своята воля срещу Базел

Вече реши доста от мачовете си в края, значи функционално е много добре

Днес момчетата на Стамен Белчев гостува на Етър, който няма спечелена точка през кампанията.

Въпреки натрупаната умора, се очаква ЦСКА да стигне до трите точки във Велико Търново и да се завърне в Топ 3.

Прекрасното представяне на ЦСКА в Европа ще напълни сериозно клубната каса

Пробивът в групите вече донесе 3.7 милиона евро

Етър е в тежка ситуация след седемте поредни загуби. "Болярите" оказаха сериозна съпротива в мачовете срещу силните състави на Лудогорец, Левски и Локомотив (Пловдив) и ги загубиха в края.

В миналия кръг обаче беше допуснато тежко поражение с 1:5 от новака ФК ЦСКА 1948. "Виолетовите" са вкарали най-малко голове от всички отбори и са допуснали най-много попадения в собствената си врата.

Трима от Етър с отрицателни проби, на линия за ЦСКА

Под карантина остават двама играчи на "болярите"

След наказание в състава на Етър се завръща Антон Огнянов.

През последите две години и половина най-убедителната победа на ЦСКА като гост в първенството е именно във Велико Търново с 4:0 през миналия сезон.

"Червените" нямат мач без отбелязан гол от началото на сезона, но запазиха само две сухи мрежи.

Петков: ЦСКА е отбор с дълга скамейка, мачът с Базел няма да им натежи

"Те са отбор, който е свикнал да се бори на няколко фронта"

В исторически план Етър има едва 6 шампионатни победи срещу "армейците", като всичките са постигнати у дома. Статистиката от срещите във Велико Търново се допълва от 11 равенства и 11 успеха за софиянци.