Емил Костадинов не е завеждал дело срещу ЦСКА в Арбитражния съд по футбола. Това обяви председателят му Веселин Рашков. Той допълни, че не се води статистика кои клубове имат най-много представители в делата, но смята, че най-много играчи са се явили от Ботев, Волов, Родопа, Марек и ЦСКА.

Дело номер 1 на Арбитражния съд пък било делото с Николай Манчев и Тодор Тимонов, които преминаха от Ботев в ЦСКА. Рашков обаче заяви, че всички срокове били спазени, а това, че било отменено решение на комисия на БФС, не било прецедент. Съдът имал тези права и това е нормална практика.

Хубаво е, че тръгваме по пътя на Европа. Дано Арбитражният футболен съд ще решава бързо казусите и те няма да се точат с години, каквато е практиката в гражданските съдилища. Но според мен, има нужда и от малко логистична работа по въпроса - на доста клубове и играчи трябва да им се обясни какво представлява Арбитражния съд, за какво е създаден и какви са функциите му, каза Валентин Михов.

В началото таксите бяха малко завишени и напрактика непосилни за доста футболисти от по-скромни клубове. Получаваше се така, че Арбитражният съд беше достъпен за играчи, които са по-заможни, което не е нормално. Но след разговори с БФС и ПФЛ, този проблем ще бъде решен.

Този съд има същите прерогативи като съда в Лозана и поне вече няма да се ходи в Швейцария за спорове. Там само таксата е 5000 евро, каза пък секретарят на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев.

Адвокат Ясна Ставрева, която е представлявала футболисти в 20 случая пред този съд през лятото, също похвали организацията на работата.

"Доволна съм от качеството на работата на хората в съда. Определено мога да потвърдя, че там работят професионалисти и безпристрастни юристи".