Днес се навършва точно една година от големия мач, който ЦСКА изигра в Базел срещу местния едноименен тим. "Червените" победиха с 3:1 и отново накараха цяла Европа да говори за тях. С успеха влязоха в груповата фаза на Лига Европа, където спечелиха 5 точки и не загубиха от Рома - 1:1 в Рим и успех с 3:1 в София. Другата точка беше спечелена при гостуването на Клуж - 0:0.

Мачът в Базел не се разви добре и домакините поведоха с 1:0 от дузпа в 54-ата минута, когато точен за домакините беше Артур Кабрал. Веднага след гола, ЦСКА започна да мачка съперника си на терена със супер футбол. В 72-ата минута Тиаго се разходи между защитниците на Базел и със силен, плътен удар изравни. Отново той хвърли всички фенове на ЦСКА в екстаз, когато в 88-ата минута изпълни точно пряк-свободен удар - 2:1 за българския гранд! Резервата Ахмед Ахмедов сложи точка в спора с попадение в 96-ата минута. Така ЦСКА докосна небето и се завърна сред големите на европейската сцена. Треньор на отбора беше Стамен Белчев.

Левски ще изпрати ли поздравителен адрес до ЦСКА?