Давид Симао изписа името си в историята на ЦСКА със сребърни букви, след като отбеляза втория най-бърз гол в дербито с Левски, спечелено от "червените" с 3:0. Португалецът бе точен още в 49-ата секунда и така се нареди под №2 в класацията.

На първото място е нападателят на "армейците" - Димитър Иванов. На 30-ти октомври 1999 година, той разпечата вратата на Левски още в З6-ата секунда.

ЦСКА влезе в Европа след нова класика срещу Левски, Николай Митов разкрит за 60 секунди!

ЦСКА влезе в Европа след нова класика срещу Левски, Митов разкрит за 60 секунди!

Нов бърз гол в Дербито, "червените" по-добри от вечния си враг

След него се нарежда също "червено" попадение - на Димитър Пенев в 50-ата секунда, дало началото на "армейската" победа с 3:1 на 31-ви май 1969-а.

Най-бързият син гол е на Никола Котков - в 55-ата секунда на 7-ми юли 1970 година, който е първият от четирите му за крайното 5:2. Топ 5 затваря Димитър Йорданов-Кукуша от Левски, който е точен в 58-ата на дербито, спечелено от сините с 6:3 през 1962-а.

Когато някой е повеждал в първата минута, след това не е допускал обрат, пише "Тема спорт".

Иначе ЦСКА реализира в 12-о поредно шампионатно вечно дерби. За последно червените не успяха да вкарат гол в синята врата преди повече от 5 години - на 29 април 2012 година при загубата с 0:1 с гол на португалеца Кристовао Рамос в 49-ата минута. В периода след това "червените" записаха 9 победи, 1 реми и едва 2 поражения. В тях головата разлика е 23-6.

В същото време "сините" не съумяха да вкарат гол в 8 от тези 12 срещи. Рекордната поредица с гол за "армейците" е 20 последователни срещи между 9-ти март 1985 година (3:1 за Левски) и 23-ти септември 1994-а (рекордното 7:1 за тима от "Герена"), когато обаче общият баланс бе отрицателен за тима от "Борисовата градина" - 7 победи, 5 равенства и 8 загуби.

Най-дългата поредица на "сините" с гол в дербито е от 14 шампионатни мача. Тя започна през сезон 1975/76 - с 4:1 на 12-ти декември 1975-а и продължи до 13.03.1982 година, когато Левски загуби с 1:2.