ЦСКА победи Левски в последното дерби между двата тима за сезона в Първа лига.

Сблъсъкът на Националния стадион "Васил Левски" завърши при резултат 3:0.

Попаденията за победителите реализираха Давид Симао (на два пъти) и Густаво Кулма. Първият се разписа още в 52-ата секунда на двубоя, след изключително изпълнение на свободен удар, а след това отново по същия начин, само че малко преди края на срещата.

ЦСКА игра по-добре от "вечния" си съперник и стигна заслужено до крайния успех. Тимът остава на второто място в елита, което ще даде право на директно участие в Лига Европа. "Червените" имат 67 точки, а "сините" са с 62.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на "Васил Левски":

НА ЖИВО: ЦСКА - Левски 3:0!

Кой ще си гарантира мястото в Европа?

Левски най-вероятно ще остане на третото място, което пък налага бараж с Верея за класиране в Европа, след като Ботев триумфира с Купата на България. В последния кръг идната сряда Левски приема Черно море, докато ЦСКА гостува на Дунав.

Подобно на предишния двубой между двата гранда, първото полувреме днес започна с мощен нокдаун за футболистите на Левски.

Те се оказаха в ролята на догонващи в резултата след само 52 секунди игра.

Това стана факт след като Давид Симао прати топката във вратата след директно изпълнение на свободен удар, от иначе наглед трудна за отбелязване на попадение ситуация.

Снимка 296255

Положението бе встрани от целта, като обаче Кръстев не очакваше топката да бъде фалцирана по подобен начин, а по всяка вероятност това важеше с пълна сила и за самия футболист на "армейците".

Така или иначе резултатът бе открит. Състезателите в сини екипи се втурнаха в предни позиции, в опит бързо да изравнят резултата. Това обаче отвори сериозни пробойни в отбраната на тима.

"Червените" се възползваха от така създалата се ситуация като използваха всеки свой шанс да притесняват Кръстев отново и отново.

Вратарят на Левски обаче бе амбициран да поправи грешката си при отбелязания гол и на няколко пъти спаси мощни изстрели на Каранга и Педро.

Пет минути преди почивката Фернандо Каранга се оказа сам срещу стража на "сините", но пропусна 100%-во положение за своя състав.

Снимка 296260

Още в началото на вторите 45 минути Александър Александров получи официално предупреждение. В следващите 15-ина игрови минути бранителят на "сините" извърши още едно сериозно нарушение, а игра и с ръка, но не бе санциониран отново. Наставникът на "сините" Николай Митов усети какво предстои и побърза да извади Александров от игра.

ЦСКА пък не спря да притеснява съперника си и да го атакува при всяка отдала се възможност за това.

Снимка 296268

Именно в една подобна ситуация Каранга напредна и стреля, Кръстев изби, но при добавката, след точно 67 минути игра, Густаво Кулма бе точен за 2:0.

Крайното 3:0 оформи отново Давид Симао, който вкара втори гол от свободен удар в мача, разписвайки се в 83-ата минута на двубоя.

До края на мача нова промяна в резултата не беше регистрирана и така "армейците" се поздравиха с пореден важен успех през сезона.

Двата отбора вече играха три пъти през настоящата кампания, като си размениха по една победа, а веднъж завършиха наравно. Двубоят може да се окаже решаващ за съдбата на треньора на "сините" Николай Митов.

Снимка 296256

На "Герена" едва ли ще приемат с лекота втората поредна загуба след разгрома с 0:3 в предишната среща в края на април. Още повече, че ще коства второто място в крайното класиране, което Левски държеше до самия край на редовния сезон.

Николай Митов изхвърча от "Герена" при нов резил в Дербито!

Ако пък Левски победи, треньорът ще бъде бетониран на своя пост

Атаката се оказва сериозен проблем пред "сините". На "Герена" са вдигнали ръце от яловите си нападатели, с изключение на Божидар Краев, който има 5 гола в плейофите. Голова суша мъчи Бабатунде Адениджи - без попадение в 9 поредни срещи, а Франсис Нар не е вкарвал от 24 мача насам след след дербито с ЦСКА, завършило 1:1 на 15 октомври миналата година.