В шампионатния мач с Арда (0:0) футболистите на ЦСКА затвърдиха написаното в коментара "ЦСКА е добре в защита, но липсва креативност", който публикувахме миналия петък. Столичани не само не създадоха изгодни положения за гол, а и не отправиха точен удар за 90 минути. Така изпращат слаб за стандартите си есенен полусезон, в който записаха 10 победи, 6 равенства и 3 загуби (остава още един мач). Ще зимуват на четвърто място, каквото и да се случи в последния кръг на Първа лига, в който приемат Дунав.

През есента отборът беше воден от двама сърби - Люпко Петрович и Милош Крушчич, а в самото начало на сезона начело беше Добромир Митов. След всяка смяна на старши треньор се забелязваше подем, но кратък.

Снимка 438176

Сръбските специалисти държат много на играта в защита. А тя трудно ще върне скоро публиката на "Армията". Липсата на идея в атака клати стола на Милош Крушчич, който пое "червените" като временен старши треньор. До момента неговите възпитаници пък са допуснали само едно попадение, което е големият аргумент за оставането му. Нека видим какво показва статистиката.

Арда - ЦСКА 0:0

Общо: 5 победи, 2 равенства и 1 загуба (17 точки) при голова разлика 14:1.

Берое - ЦСКА 2:1

Общо: 5 победи, 3 равенства и 1 загуба (18 точки) при голова разлика 14:8.

Локомотив (Горна Оряховица) - ЦСКА 0:3 (Купа на България)

Трудно е да се каже дали Крушчиш може да изведе клуба до трофеи или пък да развие младите и перспективни футболисти, които напират за игрови минути. ЦСКА показва позабравени слабости от предходните месеци - отборът изглежда идентичен с този, който натрупа пасив от Лудогорец и Левски.

Кой е отборът с най-много получени дузпи във футболното ни първенство?