В неделя ЦСКА гостува на Литекс в Ловеч в един от най-важните мачове на „червените" . Този двубой е не по-малко решаващ и за настоящия шампион Литекс. Ангел Червенков  направи „оранжевите" шампиони през 2010. На „Армията" Червенков също е работил като треньор. За предстоящия мач той дава своето мнение пред Topsport.bg.

"Предполагам, че Димитър Пенев ще заложи на обичайния си нападателен стил. Пенев никога не се е съобразявал с това дали отборът му е домакин или гост. Докато Атанас Джамбазки, който преди това е работил в по-малки отбори, може би ще разчита на по-прибран стил на игра с контраатаки", бяха първите думи на Червенков пред Topsport.bg.

„Не знам защо се обръща внимание на Драголюб Симонович, който се бута да бъде треньор в ЦСКА, а все не смогва досега да си вземе треньорски лиценз. За мен с неговото идване в ЦСКА част от играчите започнаха да бойкотират отбора заради него.

Милен Радуканов бе направил един добър колектив, който започна да се разбива. ЦСКА победи Миньор на пръв поглед убедително с 3:1. Но това е само като резултат. Ако не бяха индивидуалните изяви на Зику отборът щеше да бъде много затруднен", убеден е Червенков.

„Наистина Зику в момента прави разликата в мачовете на ЦСКА. Убеден съм, че отборът ще разчита на него, за да донесе победата и в Ловеч. В миналия мач срещу Миньор не играха Платини и Нелсън. За качествен играч като Платини е задължително да бъде част от отбора. Особено при тежкото гостуване на Литекс в Ловеч. А и както Мораеш няма да може да вземе участие заради натрупани картони, наличието на Платини просто е задължително.

Що се отнася до Литекс, големият липсващ може да се окаже Георги Миланов, който израсна много като футболист. Ако не се оправи и не може да влезе в игра, това ще бъде голям минус за ловешкия тим. Всеки от двата отбора ще се стреми докрай за трите точки, защото от реми ще се възползват Лудогорец и Левски", завърши Червенков.