Федерико Варела ще бъде готов за битката с украинския Зоря в Лигата на конференциите в четвъртък. Аржентинският халф пропусна победата с 3:2 над Ботев (Пловдив) заради пресечен мускул. Варела получи травмата по време на лагера в Банско и треньорът Стойчо Младенов не посмя да го рискува. Плеймейкърът пропусна много мачове от началото на сезона заради счупена костица в крака, пише "Труд".

ЦСКА е единственият отбор в България без поражение. Джорди Кайседо вкара шестия и седмия си гол за сезона в елита срещу Ботев, но в последните 12 минути "канарчетата" върнаха интригата с два късни гола.

Вече 36 години тимът от Пловдив не е побеждавал ЦСКА в София и традицията продължи. Кайседо, който дойде в България през февруари, вече има 20 попадения за "червените" и всеки подобрява играта си.

ЦСКА е един от водещите отбори в света по голови положения във вътрешните първенства

Това показва най-новата ранглиста на международния център за спортни изследвания

Другата голяма звезда на тима Греъм Кери призна, че е имал намерение да се върне на Острова през лятото, защото рядко получаваше шанс да играе при редица треньори.

"ЦСКА ме помоли да продължа договора си с една година преди финала за купата и със семейството ми решихме, че е най-доброто решение - каза Кери пред в. "Дейли Рекърд". - Вече се чувствам отлично. Голът ми срещу Рома беше много специален, защото в Рим бяха майка ми и баба ми, а не ги бях виждал от години."