- Г-н Гарибов, вие сте отскоро в ЦСКА, какво е отношението ви към феновете?
- Ръководството на клуба се отнася с доверие към феновете. Например сега пуснахме в продажба на много места билетите за дербито именно, за да покажем уважение и добро отношение към феновете. Надяваме се това да бъде оценено и да даде резултат. Това е пътят към обезмисляне на подхода с квотите за привържениците на двата отбора за този мач. Това е европейска практика, която ще ни бъде полезна. Според мен трябва да бъде узаконена свободната продажба на билети. Не е нужно да слагаме ограничения. С новата ни европейска ориентация мислим по нов начин.

- А помага ли фенклуба на ръководството на ЦСКА?
- Надявам се помощта да нараства. Нашата инициатива е феновете да бъдат приобщени към делата на клуба още по-сериозно. Президентът го анонсира още на първата си среща с медиите и привържениците ни. Феновете са включени и в цялостната организация на нашия клуб. Чисто технически, за да бъдат официален фенклубът на ЦСКА е нужно ние от футболния клуб да имаме представител в тяхната управа. Ние може да им бъдем от помощ. В същото време се надявам да приобщим феновете към нашата работа. Може наш представител да бъде в управата на фенклуба, а техен в нашата. Ако те искат да се случи - няма проблем, все пак всичко е в името на ЦСКА.

- Как бихте коментирали футболното хулиганство?
- Едва ли един мач, пък бил той и дерби, създава предпоставки за хулиганско поведение. Това, че част от привържениците на един отбор се изявяват по този начин обаче не означава, че всички фенове са такива. Това е поле за изява. Трябва да търсим предпоставките за такова поведение извън стадиона, в държавата ни като цяло. 

- Може ли са се справим с проблемните фенове и защо агресията по трибуните се увеличава?
- Не мисля, че тя се увеличава. Дори смятам, че нашата агитка е по-умерена и нямаме чак такива проблеми, както Левски. Важна е вътрешната самоорганизация, реда и дисциплината. Трябва една системна работа с органите на реда. Ние сме ангажирали част от феновете в опазването на реда по трибуните. В дербито с Левски те ще работят заедно със стюардите от Национална спортна база. Полицаите трябва да се включват последни. Първо е вътрешната преграда - ако ексцесиите продължат, тогава се намесват органите на реда. Това трябва да бъде системна работа. Нека полицаите получават извънредно заплащане, но да знаят какво правят, да познават практиките на феновете. Иначе играта на котка и мишка няма край. Имам чувството, че това да вкарат бомбичка на стадиона покачва адреналина на запалянковците. Правят го, за да излъжат органите на реда.

- Каква е истината и собственост ли е ЦСКА на фирма в Люксембург? 
- ЦСКА и преди е била собственост на фирма в Люксембург. Имам предвид времето на Васил Божков. За да бъде сключена сделката сега трябваше купувачът да осигури подобна фирма. Тя бе регистрирана предварително в Люксембург. Доколкото съм запознат и преди г-н Божков е било така. Знаете къде бе седалището на "Мултигруп", собственост на Илия Павлов.

- Появиха се информации в медиите, че не всичко около плащанията към г-н Божков е изрядно?
- От НОВЕ Холдинг потвърдиха, че всичко е наред. Траншовете зависят от мажоритарния собственик. Ние не движим сделката, грижим се за ежедневието на клуба. Тези решения не зависят от нас.

- Какво е финансовото състояние на клуба?
- В ЦСКА пари има. Това е сериозен клуб. С участието си в шампионата гарантира съответните доходи. Правим нови механизми с цел да подобрим търговската практика на клуба. Сега за да покрием разходите по организацията на мача например трябва стадионът да се напълни на 40-50 процента. И сме предприели нужните търговски ходове за това. Някои хора обаче си помислиха, че като клубът е купен от толкова богат човек той ще започне да изсипва големи пари, но това не може да стане изведнъж. Мога да кажа само, че в ЦСКА има пари.