ЦСКА допусна тежка загуба с 0:4 от северномакедонския Академия Пандев. Това бе втора проверка за "червените" за деня. В първата "армейците" се разправиха с 5:1 срещу Шахтьор (Караганди), а експерименталният състав във втората проверка допусна тежко поражение. Това бе и последната контрола за ЦСКА на турска земя.

ЦСКА разгроми казахстанци, Йомов блести с уникален гол

"Червените" удариха Шахтьор с 5:1

В експерименталния състав на "червените" правеше впечатление присъствието на 17-годишният босненец Харад Каламуич. Младокът кара пробен период при "армейците". Той започна по десния фланг на отбраната, а отляво се подвизаваше Асен Дончев.

Снимка 561917

Източник: cska.bg

Каламуич започна доста лошо двубоя и само след 33 минути игра бе заменен от Калоян Пехливанов, който застана в центъра на защитата, Асен Дончев мина на десния бек, а Тибо Вион застана отляво. Само минута по-късно "армейците" допуснаха гол. Братът на Горан Пандев - Сашко Пандев получи топката на границата на наказателното поле и с техничен удар прехвърли ювелирно Димитър Евтимов.

Снимка 561914

Най-чистото положение за "червените" през първото полувреме бе в 13-а минута. Доста активният Маурисио Гарсес се отличи с индивидуален пробив отдясно, финтира няколко защитници и стреля с левия крак, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда.

Второто полувреме за ЦСКА бе по-лошо и от първото. Академия Пандев вкара свежи сили в редиците си, а "червените" трябваше да доиграят мача с този състав, тъй като другите футболисти играха сутринта.

Снимка 561921

Така "армейците" допуснаха още 3 безответни гола. В 53 минута Велиновски даде прекрасен диагонален пас към левия фланг, там Бакар си спря добре топката и с прекрасен изстрел в горния десен ъгъл не остави никакви шансове на Димитър Евтимов.

Снимка 561916

В 69-а минута Горан Ивановски покачи на 3:0. Само 2 по-късно самият той влезе в ролята на асистент, а Пепи Георгиев оформи крайното 4:0.

Вижте тук как се разви срещата по минути:

ЦСКА - Академия Пандев, (развой на срещата по минути)

Двубоят ще започне в 16:00 часа

Тази вечер "червените" ще се приберат в България, където ще изиграят още две контроли преди подновяването на шампионата.