На 7 април 1982 година ЦСКА изиграва един мач, който според мнозина е най-силният на "червените" в Европа. След елиминирането на действащия европейски шампион Ливърпул, на ст. "Васил Левски" пристига германският колос Байерн, който е пълен с легенди на световния футбол като Румениге, Брайтнер, Аугенталер и Хьонес.

Старши треньорът на ЦСКА Аспарух Никодимов има сериозни проблеми преди полуфиналния сблъсък с немците. Пламен Марков е контузен тежко в мач от вътрешното първенство, а големият скандал идва от БФС. Централният нападател на ЦСКА Спас Джевизов е получил червен картон във Вечното дерби и заради това е наказан да не играе и в полуфинала за Купата на европейските шампиони. Решението на БФС да извади състезателя от международен мач заради нарушение във вътрешното първенство е прецедент в световната футболна практика, който се повтаря чак през 2008 година, когато отново състезател на ЦСКА става жертва на подобно безумие след като Зе Руи пропуска среща от "А" група заради картон в приятелски мач.

Въпреки всичко това армейците изнасят невероятен спектакъл пред 70 000 зрители на "Васил Левски". Само в рамките на 18 минути възпитаниците на Аспарух Никодимов вкарват три гола във вратата на Мюлер. Баварците се вдигат на щурм и до края на полувремето чрез Дюрнбергер и Хьонес намаляват резултата. Втората част започва по същия вихрен начин. Цветан Йончев се възползва от неразбирателство в защитата на Байерн и покачва на 4:2. За съжаление в самия край на мача Паул Брайтнер отново скъсява аванса на "армейците" и така прави задачата им на реванша в Мюнхен изключително трудна.

ЦСКА - Байерн (Мюнхен) 4:3

1:0 Георги Димитров (7), 2:0 Цветан Йончев (12), 3:0 Ради Здравков (18-дузпа), 3:1 Дюрнбергер (27), 3:2 Дитер Хьонес (32), 4:2 Цветан Йончев (50), 4:3 Брайтнер (83)

ЦСКА: Георги Велинов, Красимир Безински, Динко Димитров, Методи Томанов (46-Aльоша Димитров), Георги Димитров, Георги Илиев, Цветан Йончев, Стойчо Младенов, Ружди Керимов (40-Александър Александров), Ради Здравков, Никола Велков

Старши треньор: Аспарух Никодимов

Байерн: Мюлер, Нидермайер, Хорсман, Байерслорцер, Аугенталер, Краус (57-Пфлюглер), Дюрнбергер, Брайтнер, Сигурвинсон (18-Дитер Хьонес), Дремлер, Румениге