Чили вече докосва 1/8 финала на Копа Америка. тимът успя да запише много важно равенство срещу един от фаворитите в надпреварата Уругвай - 1:1. По този начин чилийците събраха 4 точки, колкото има и Перу, докато урусите останаха едва с 2 и трябва да търсят задължителна победа в последния си мач в групата.

Головете в доста интересния двубой, който ни представиха двата тима, реализираха новата голяма звезда на световния футбол Алексис Санчес за Чили и Алваро Перейра за Уругвай.

Урусите започнаха по-добре срещата. Още в 3-ата минута Мартин Касерес можеше да реализира попадение, след като бе оставен непокрит и стреля с глава, но бранител на Чили изчисти пред голлинията.

В 7-ата минута дойде втория добър шанс. Диего Форлан напредна и стреля, но покрай вратата. Малко по-късно Луис Суарес бе изведен сам срещу вратаря, но диагоналният му удар мина покрай вратата на Чили.

През тази първа част Чили почти не създаде нищо сериозно пред вратата на урусите. Така бе и в началото на втората част.

Уругвай започна доста по-организирано второто полувреме и създаде няколко нелоши голови ситуации. При една от тях Алваро Перейра се ориентира най-добре в малкия пеналт и реализира в 54-ата минута - 1:0.

Това накара Чили да заиграе по-добре и тимът започна да натиска. В 65-ата минута Алексис Санчес, който е крачка от трансфер в Барселона, бе прекрасно намерен от Бесежур в наказателното поле и с хубав удар оформи крайното 1:1. До края на мача и двата тима не успяха да реализират гол, а най-добрата ситуация бе за Уругвай и Луис Суарес, но звездата на Ливърпул пропусна от изгодна ситуация.