Уругвай победи с 4:1 тима на Венецуела и се класира за полуфинала на Копа Америка.

"Урусите" започнаха по-добре срещата като само за първите седем минути изтърваха три изгодни положения за гол.

Във 2-ата минута Форлан изстреля кълбото към вратата на домакините, но вратарят отрази удара му. След само четири минути отново нападателят пропусна изгодно положение.

Домакините от Венецуела отговориха с шут на Аранго, но Фабиан Карини отрази.

Повечето атаки на двата тима се развиваха по идентичен начин. Търсеха се свободни пространства през централната зона на терена, но това не даваше резултат.
Все пак се стигна до 38-ата минута, когато Скоти изведе Форлан в изгодна позиция и за стрелеца на Уругвай не остана нищо друго освен да препарира вратаря Вега.

Радостта на "урусите" не трая дълго, защото само след три минути Аранго възстанови равенството. Футболистът изпрати топовен шут от пряк свободен удар към вратата на Карини, кълбото премина през стената изградена от футболистите в сини екипи и влетя в мрежата.

Втората част започна равностойно. Нито един от двата тима не успя да наложи надмощие, макар че ситуациите се редуваха и пред двете врати.

Стигна се до 65-ата минута на срещата, когато Пабло Гарсия с премерен шут прати топката в горния десен ъгъл на вратаря Вега и даде нова преднина за тима на Уругвай.

До края на срещата Кристиан Родригес и Диего Форлан решиха изхода от двубоя и фиксираха крайния резултат - 4:1 за Уругвай.

Родригес вкара с точен диагонален удар в 87-ата минута на срещата, а Форлан реализира в допълнителното време, след като удар на Перес беше спасен от вратаря Вега.

Така Уругвай чака противника си на полуфинал.

Стартови състави:

Венецуела: Вега, Гонсалес, Рей, Сичеро, Рохас, Витали, Вера, Аранго, Паес, Малдонадо, де Орнелас

Уругвай: Карини, Лугано, Скоти, Родригес, Перейра, Гарсия, Перес, Кристиан Родригес, Фусиле, Форлан, Рекоба