Колумбия е първият 1/4 финалист на турнира Копа Америка. "Жълтите" се справиха без проблеми с Боливия и по този начин събраха 7 точки и са недостижими на първата позиция в група А.

Колумбийците бяха по-добрият отбор на терена и стигнаха до попадения в 14-ата и 29-ата минута, дело на Радамел Фалкао. След загубата Боливия на практика напуска надпреварата, а домакините Аржентина и Коста Рика ще трябва да решат в директен двубой вторият тим в групата.

Колумбицийте започнаха по-активно двубоя и откриха резултата още в 14-ата минута. Звездата на Порто Фалкао бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка - 1:0.

Четвърт час по-късно Сантос Амадор фаулрира Армеро и бе отсъдена дузпа. Отново Фалкао бе точен и даде солидна преднина на Колумбия.

През втората част Боливия заигра ва банк и създаде няколко добри ситуаии за гол. Кампос бе оставен непокрит в 60-ата минута, но пропусна.

Фалкао също пропусна още две положения, с които да оформи своя хеттрик в срещата. В крайна сметка двубоят завърши така и Колумбия е в следващата фаза.