Първата изненада на Копа Америка, който започна в Аржентина, дойде още с първия мач, в който домакините завършиха наравно 1:1 с аутсайдера Боливия. Меси, Тевес и компания в продължение на почти половин час дори бяха догонващи в резултата.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, въпреки очаквания териториален превес на "гаучосите". Две минути след подновяването на играта считаните за пълни аутсайдери боливийци втрещиха зрителите на стадиона в Ла Плата, откривайки чрез Рохас след пас на Кампос.

Селекционерът на Аржентина Серхио Батиста реагира незабавно и вкара в игра Ди Мария, а по-късно и Агуеро, съответно на местата на Камбиасо и Лавеци. Двамата раздвижиха играта на съотборниците си, на които до този момент липсваха идеи в атака. Меси се увличаше в нескончаеми и безплодни солови акции, а Тевес бе абсолютен фигурант на терена рядко играеше с топката.

За вялата игра на домакините може би роля имаше и извънредно студеното време - 1 градус над нулата по Целзий. В 59-ата минута Ди Мария игра за дузпа, като падна в пеналтерията на Боливия, но реферът не се подведе. Пет минути по-късно боливийски нападател се озова сам срещу вратаря Ромеро, но се засуети и пропусна.

В 70-ата минута изнервеният Серхио Батиста пусна в игра Агуеро, който само в разстояние на 5 минути създаде три опасности пред вратата на Боливия. Последната се превърна в изравнителен гол, който Агуеро реализира чрез красив удар от воле.

Натискът им бе стихиен, белязан от излишен дрибъл и множество грешни подавания. В 83-тата минута Боливия пропусна 100-процентова голова възможност при една от редките си контраатаки. 5 минути по-късно такава се откри и пред Тевес, но боливийският вратар се хвърли самоотвержено в краката му и спаси.

Краен резултат: Аржентина - Боливия 1:1.

Мачът бе от Група А на Копа Америка, в която са още Колумбия и Коста Рика.

АРЖЕНТИНА (4-3-1-2): Ромеро; Санети, Бурдисо, Милито, Рохо; Камбиасо (46-Ди Мария), Масчерано, Банега; Меси; Тевес, Лавеци (70-Агуеро).