Мексико победи Уругвай с 3:1 в първия мач на двата отбора в група "С" на Копа Америка. Това беше 20-и пореден мач за "ацтеките" без поражение под ръководството на Хуан Карлос Осорио.

Мачът започна зле за Уругвай. Първо организаторите се объркаха и пуснаха чилийския химн. Само 4 минути след началния съдийски сигнал Алваро Перейра си отбеляза автогол, когато с глава прати топката във вратата на Фернандо Муслера след центриране на Андрес Гуардадо. В края на полувремето Матиас Весино получи втори жълт картон и остави двукратните световни шампиони с човек по-малко.

Въпреки това тимът на Оскар Табарес не се предаде и през второто полувреме установи надмощие. Равенството дойде обаче след като беше изгонен и Гуардадо от Мексико. В 74-ата минута капитанът Диего Годин отбеляза хубав гол с глава.

Този гол доведе до подем в редиците на Уругвай и когато се очакваше пълен обрат,  в 85-ата минута мощен удар на Рафаел Маркес донесе преднина за Мексико. Във 2-рата минута на добавеното време халфът на Порто Ектор Ерера съкруши окончателно "урусите".

С победата си на "Финикс Стейдиъм" "ацтеките" оглавиха класирането в група "С". В другия мач от групата Венецуела надви с 1:0 Ямайка.