Отборът на Перу започна с минимална победа участието си в юбилейното издание на турнира Копа Америка.

Съставът се наложи над Хаити с 1:0, след попадение на Паоло Гереро в 61-ата минута.

Първото полувреме на двубоя, който се игра в Сиатъл, не бе от най-вълнуващите. Хаити бе отборът, който стоеше малко по-добре, но трудно стигаше до чисти голови положения. Единствено Джероум в 30-ата минута от фаул отправи хубав изстрел, който премина опасно близо над напречната греда. В самия край на полувремето обаче и Перу бе близо до откриване на резултата, като удар на Флорес се отби от гредата.

Втората част бе доста по-различна. Перуанците взеха инициативата и притиснаха своя съперник. В 58-ата минута Реворедо направи непростим пропуск, след като бе изпуснат от защитата при едно центриране от корнер, но отблизо не успя да преодолее плонжа на вратаря. В 61-ата минута обаче по-добрата игра на "инките" даде резултат. Флорес центрира отляво за Гереро, който с плонж с глава простреля вратата за 1:0. Футболистът на Фламенго можеше да реши всичко четири минути по-късно, когато след хубава контра получи извеждащ пас, но стреля право в тялото на вратаря.

Хаити обаче имаше един страхотен шанс да стигне поне до равенството и той дойде в 3-ата минута на продължението. Тогава след центриране от фаул Белфорт изскочи зад защитата, но отблизо с глава прати топката до гредата и сътвори непростим пропуск.

В крайна сметка Перу заслужено стигна до успеха и взе първи три точки в актива си, като поне временно излезе начело в своята група, преди изиграване на срещата между Бразилия и Еквадор.