В първа среща от група "С" тимът на Парагвай победи Колумбия с категоричното 5:0.

Срещата започна равностойно като и двата тима се опитваха да разиграват в центъра на терена, очаквайки грешка в отбраната на противника. Така първите десетина минути не предложиха качествен футбол на стадион "Хосе Пачечо Ромеро" в Маракайбо.

Все пак с отделни добри прояви се отличиха и двата тима.

В 16-ата минута Парагвай получи правото да изпълни пряк свободен удар, но кълбото беше толкова далече от вратата, че не се стигна до опасност пред вратаря на колумбийския отбор Мигел Калеро.

След две минути центриране в наказателното поле на Калеро доведе до разбъркване породено от нескопосаната намеса на вратаря, който боксира кълбото, което удари Иван Рамиро Кордоба и се върна назад, но беше изчистено и опасността беше предотвратена.

В 26-ата минута реферът Хорхе Ларионда от Уругвай отсъди дузпа за спъване на Давид Ферейра от защитник на Парагвай. Наказателният удар беше оспорван от футболистите на аржентинския наставник Херардо Мартино, но съдията беше категоричен в отсъждането си.

Зад топката застана футболистът на Депортиво Кали Домингес, който прати кълбото в ръцете на Вилар.

Така само след четири минути при неуспешен опит за изкуствена засада Роке Санта Круз преодоля вратаря и даде крехка преднина за Парагвай.

В края на полувремето Колумбия натисна, но Виафара, Переа и Родалега не успяха да преодолеят блестящия вратар на Парагвай.

След почивката в първата атака на Парагвай, която се осъществи в 46-ата минута Роке Санта Круз вкара втори гол, след като преодоля Иван Рамиро Кордоба и матира за втори път Калеро.

Между 63-ата и 68-ата минута Колумбия упражни натиск към вратата на Парагвай, но най-активният футболист в жълт екип Переа не успя да преодолее на поне два пъти вратата на Вилар.

Така дойде 80-ата минута на двубоя, когато Роке Санта Круз реализира своя хеттрик, след като насочи кълбото с глава при центриране от дясно.

В последните минути дойде часът на Кабаняс, който в рамките на три минути, между 85-ата и 88-ата минута реализира две попадение и фиксира крайното 5:0 за Парагвай.

Стартови състави:

Парагвай: Вилар, Верон, Касерес, Да Силва, Родригес, Бонет, Барето, Риверос, Сантана, Кардосо, Роке Санта Круз

Колумбия: Калеро, Валехо, Иван Рамиро Кордоба, Марио Йепес, Аризала, Виафара, Варгас, Домингес, Ферейра, Переа, Родалега