Аржентина ще може да вземе реванш от Чили за загубения финал за Копа Америка през миналогодишното издание на турнира. През тази година двата отбора отново достигнаха до решителния мач за титлата.

Във втория полуфинален мач Чили успя да се справи с Колумбия с 2:0. Мачът започна по великолепен начин за настоящия шампион. Още до 11-ата минута чилийците вече водеха с 2:0.

В 7-ата минута Чарлес Арангис откри резултата. Халфът на Байер (Леверкузен) се възползва от неумел опит на Хуан Куадрадо да изчисти топкта с глава и от близко разстояние вкара на Давид Оспина.

Само 4 минути по-късно "Ла Роха" удвои аванса си. Алексис Санчес, който изигра своя мач номер 100 за Чили, отправи силен удар по земята, топката се отби от гредата и попадна право на крака на Фуенсалидаа, а той покачи на 2:0.

Лошият развой на двубоя смути колумбийците за кратко, но от средата на полувремето те взеха инициативата. Отборът на Хосе Пекерман атакуваше разнообразно, но липсата на повече прецизност при последния пас провали няколко добри комбинации.

Мачът се проведе при много тежки атмосферни условия и след края на първото полувреме организаторите решиха да го прекратят. На терена заваля проливен дъжд придружен с гръмотевици. В Чикаго бяха обявени повишени мерки за сигурност поради заплахата от ураган.

След близо два часа и половина прекъсване беше преценено, че срещата може да бъде възобновена.

През второто полувреме шансовете на колумбийците за обрат намаляха още повече. В 62-рата минута Карлос Санчес беше изгонен за втори жълт картон. Нарушението на халфа в средата на терена не беше грубо, а съдията сякаш беше забравил, че той вече има жълт картон, и го изгони.

До края на мача чилийците с човек повече успяха да задържат преднината си. В края на мача двата тима едва не стигнаха до бой, а фен нахлу на терена и в продължение на минута успешно бягаше от стюардите. Футболистите на Колумбия бяха видимо изнервени и постоянно правеха нарушения. Срещата беше доста груба и беше изпъстрена с 8 жълти картона.