Аржентина изигра нов слаб мач на Копа Америка и стигна само до 1:1 срещу Парагвай. Срещата бе от група "В" на турнира.

Единствените футболисти в селекцията на "гаучосите", които заслужават позитиви бяха Лионел Меси и Франко Армани. Нападателят изравни от дузпа в 57-ата минута. Малко по-късно вратарят на Ривър Плейт спаси наказателен удар на Дерлис Гонзалес.

"Гуараните" откриха резултата в 37-ата минута. Разписа се Ричард Санчес след перфектна асистенция на Мигел Алмирон.

Парагвай остава втори във временното класиране с 2 точки, докато Аржентина е с 1. Лидер е Колумбия с 6 пункта.

Парагвайците започнаха мача изключително агресивно. До средата на полувремето не се случи нищо интересно. В 29-ата минута с пропуск се отличи Дерлис Гонзалес.

В 37-ата минута Алмирон проби на скорост и намери непокрития Санчес в наказателното поле, а той откри резултата.

В 50-ата минута Агуеро намери Лаутаро Мартинес, чийто удар разтресе гредата. При добавката на Меси вратарят Фернандес изби в корнер. Реферът Вилмар Сампайо поиска намесата на ВАР. Оказа се, че при удара на Агуеро топката се е отклонила от ръката на Иван Пирис и Сампайо посочи бялата точка. Меси издържа на напрежението и изравни - 1:1.

В 61-ата минута Парагвай също получи дузпа. Николас Отаменди извърши нарушение срещу Гонзалес в наказателното поле. Нападателят обаче не успя да преодолее Армани от наказателния удар.