Колумбия спечели бронзовите медали от юбилейното издание на Копа Америка. Южноамериканците победиха с 1:0 домакините от САЩ с гол на Карлос Бака в 31-ата минута.

Двата отбора се срещнаха за втори път в турнира, след като играха в мача на откриването в Санта Клара, когато отново колумбийците спечелиха с 2:0.

Тим Хауърд дебютира в последна среща на вратата. Майкъл Орозко и Мат Белеър бяха заменили контузените Фабиан Джонсън и Джон Брукс.

Още в началото Хамес Родригес накара Хауърд да спаси с плонж негов удар от около 20 метра.

Победният гол дойде след красива комбинация в 32-ата минута. Хамес копна топката зад защитата към Сантиаго Ариас. Ариас центрира с глава успоредно на голлинията и Бака успя да я отклони във вратата, въпреки че беше пресиран от ДеАндре Йедин.

Снимка 241272

Най-добрата възможност за домакините дойде в 51-ата минута, когато Давид Оспина спаси удар от пряк свободен удар на Клинт Денмси.

И двата отбора удариха по една греда. Първо Хуан Куадрадо прехвърли Хауърс от границата на наказателното поле, но топката се отклони от напречната греда.

Малко по-късно Боби Ууд се пребори за топката в полето на Колумбия, шутира и топката се отби от страничния стълп на Оспина.

В края на мача САЩ се опитаха да да изравнят. Орозко от САЩ и Ариас от Колумибя бяха изгонени. Орозко наплю Ариас.

В нощта на неделя срещу понеделник ще се играе финалната среща в Ню Джърси между Чили и Аржентина. Мачът е повторение на миналогодишния финал, когато чилийците спечелиха след изпълнение на дузпи.