Класиката Бразилия - Аржентина във финала на Копа Америка е факт. "Гаучосите" си уредиха мач за трофея, след като надделяха с дузпи срещу Колумбия в полуфиналите. В редовното време срещата завърши 1:1, а Меси и компания бяха по-точни при наказателните удари - 3:2.

Аржентина започна по-силно срещата и още в 4-ата минута опасен удар на Нико Гонсалес мина покрай вратата. Три минути след това Лаутаро Мартинес матира Оспина. Меси бе изведен в наказателното поле, задържа във въздуха и върна към нападателят на Интер, който не сбърка.

Снимка 537890

В 39-ата минута Колумбия можеше да изравни. Удар на Йери Мина с глава срещна гредата. В края полувремето отново Нико Гонсалес с глава можеше да се разпише, но Оспина се намеси решително.

В 61-ата минута резултатът закономерно бе изравнен. Луис Диас получи дълъг пас на скорост, надбяга прекия си пазач и от малък ъгъл успя да вкара за 1:1.

Аржентина отново заигра по-добре. В 73-ата минута Санчес изби от голлинията удар на Лаутаро. Малко след това и Меси пропусна.

Фантастичен Лео Меси изведе Аржентина на полуфинал на Копа Америка

Победиха с 3:0 Еквадор

В крайна сметка победител в редовното време не бе излъчен и се пристъпи към наказателни удари. ам "гаучосите" показаха по-здрави нерви, като Меси, Паредес и Лаутаро, а Де Паул пропусна. Големият герой за Аржентина беше вратарят Емилиано Мартинес. Стражът на Астън Вила отрази ударите на Йери Мина, Давинсон Санчес и Едуин Кардона. Хуан Куадрадо и Мигел Борха бяха точни от бялата точка, но това не бе достатъчно.

Така Аржентина се класира за финала, където ще срещне големия си съперник Бразилия.