Бразилия победи с 3:0 тима на Чили и спечели първите си три точки в това издание на Копа Америка. В герой за Бразилия се превърна нападателят Робиньо, който вкара хеттрик.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но "селесао" вкараха попадение. В първите двадесетина минути тимовете не успяха да се застрашат сериозно.

В 23-ата минута бразилските футболисти имаха претенции за дузпа, но съдията не отсъди такава.

Все пак след десет минути главният арбитър Карлос Торес посочи бялата точка. Андерсон беше бутнат от защитник на Чили в наказателното поле, нападателят се строполи на тревата и последва дузпа за Бразилия.

Зад топката застана Робиньо, който реализира първото попадение за Бразилия на Копа Америка 2007. Вратарят на Чили Клаудио Браво усети ъгъла, където нападателят отправи топката, но тя премина под плонжа му и влезе в мрежата.

В последните минути на първата част Чили пропиля изгодна възможност, но след удар с глава на нападател на чилийския тим, вратарят Дони улови кълбото.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на Бразилия.

Интересна гледка представляваха фенките на Бразилия, след като вместо балони те надуваха кондоми и така подкрепяха отбора си (на снимката).

През втората част "кариоките" установиха лек превес на игралното поле.

В 52-ата минута Вагнер Лав стреля с плътен шут към вратата на Браво, но вратарят прояви блестящ рефлекс и улови кълбото. След пет минути Суасо беше спрян непозволено от футболист в жълта фланелка, но след изпълнението на свободния удар от потърпевшия топката излезе в аут.

Последва опит на Чили да се върне в срещата, но натискът към вратата на Дони не доведе до гол, въпреки създадените опасни положения.

В последните десетина минути дойде редът на Робиньо да вкара нови две попадения и да оформи своя хеттрик, след като в 83-ата и в 87-ата минута направи безпомощен вратаря Браво и даде трите точки на "селесао".

Стартови състави:

Бразилия: Дони, Майкон, Жуан, Алекс, Жилберто, Жилберто Силва, Минейро, Елано, Андерсон, Робиньо, Вагнер Лав

Чили: Клаудио Браво, Орменьо, Рифо, Фуентес, Пабло Контрерас, Яра, Санхуеса, Мелендес, Марк Гонзалес, Валдивия, Суасо