Тазгодишното издание на Копа Америка не спира да поднася невероятни изненади. След като вчера Аржентина отпадна от турнира, сега аут е и другият голям фаворит Бразилия. Селесао тотално се изложи срещу Парагвай, падайки на дузпи с 0:2.

Бразилците не успяха да вкарат нито един единадесетметров удар. Най-срамното за тима е, че в три от четирите изпълнени дузпи, кариоките не уцелиха дори рамките на вратата.

Срещата започна с доминация за Бразилия. Невероятни пропуски на Лусио, Неймар и Пато, лишиха кариоките от възможността да излязат напред в резултата.  И през второто полувреме ситуацията не се промени като Бразилия атакуваше, а Парагвай само се защитаваше.

Още в 48-ата минута Неймар излезе на удобна позиция, излъга защитник и стреля, но топката бе изчистена пред голлинията. Десет минути по-късно вратарят на Парагвай Хусто Вийяр, показа, че това определено е неговият мач и неутрализира удар на Гансо.
Минути преди края на срещата, парагвайците добиха самочувствие и започнаха да атакуват усилено.До попадение в редовните минути, така и не се стигна.

В допълнителните 30 минути на срещата не се случи нищо интересно.Единственото значимо събитие стана в 101-ата минута, когато двата отбора си спретнаха сбиване, в резултат на което бяха изгонени Лукаш Лейва и Антолин Алкарас.

След като в допълнителните 30 минути не се стигна до гол, Бразилия и Парагвай трябваше да определят полуфиналиста след изпълнения на дузпи.

При 11-метровите ударим,  Елано шокира феновете с удар, който прелетя високо над вратата.  Едгар Барето пък стреля встрани. Тиаго Силва би в очертанията на вратата, но ударът му бе, спасен от вратаря Хусто Вияр. Марсело Естигарибия бе първият точен изпълнител и направи 1:0 за Парагвай.

Бразилците продължиха с лошите си изпълнения, като Андре Сантос също шутира високо в трибуните. Кристиан Риверос пък изпълни точен удар, забивайки топката под гредата на Жулио Сезар за 2:0.

Последният шанс за Бразилия бе в краката на Фред, който обаче тотално разочарова с удар в страни от вратата.

На 1/2-финалите пък Парагвай ще се изправи срещу изненадата на Копа Америка 2011 - тимът на Венецуела, който отстрани Чили с 2:1.